Dá se Vegeta nahradit bylinkami

 

Domů Fóra Přírodní zdraví Dá se Vegeta nahradit bylinkami

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  PLANETA a poslední změna proběhla před 2 roky, 11 měsíců.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1117 Odpověď

  Jana

  Dobrý den,
  celý život jsem používala na dochucování jídel (hlavně polévek) Vegetu, z různých, převážně zdravotních důvodů, bych ji ale nahradila něčím úplně přírodním. Má někdo zkušenosti s podobným problémem a našel koření a bylinky, které dají jídlu stejnou chuť a přitom jsou zdravé?
  Děkuji za odpověď
  Jana

  #1436 Odpověď

  admin
  Klíčník

  Vegeta nebo jí podobné výrobky to je převážně glutamát, sůl, sušená kořenová zelenina, možná trochu cukru a nějaké aroma či zesilovače.
  Takže pokud chcete domácí kořenící směs, musíte udělat totéž (s tím, že asi raději bez chemie).
  Zeleninu (karotka, petržel, cibule, celer, česnek případně pórek) musíte nakrájet na tenké plátky a usušit v troubě (ne na sto stupňů to byste je spálila) nebo v sušičce či na topení. Usušte si i trochu libečku. Všechno pak promícháte a spolu se solí na jemno umelete. Tím máte vlastně základní vegetu hotovou a můžete pak výslednou chuť doladit různým kořením – pro barvu se přidává troška kurkumy.

  #4506 Odpověď

  PLANETA

  VÝROBU NA DOMÁCÍ VEGETU NAJDEŠ ZDE video-recepty.com/domaci-vegeta-bez-glutamanu

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)
Odpovědět: Dá se Vegeta nahradit bylinkami
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">