Dají se jíst žaludy?

 

Domů Fóra Přírodní zdraví Dají se jíst žaludy?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 roky, 5 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #612 Odpověď

  Sam

  Ne že bych plánoval změnit svůj jídelníček 🙂 Ale říkal jsem si jestli žaludy, kterými se krmí například veverky a prasata, která jsou prý nám velmi blízká, nemůžou být vlastně něco jako ořechy. A jestli jsou jedlé, tak proč se je nejí?

  #652 Odpověď

  admin
  Klíčník

  Jíst se dá všechno, jen někdy to nemá ty nejlepší následky 🙂
  Ale teď vážněji.
  Když byla neúroda, tak lidé jedli cokoliv. I žaludy, které se přidávaly do mouky, aby ji bylo více. A protože byly hodně hořké, tak z pražených se dělala falešná káva.
  Jejich hořkost je největší chuťový problém. Je možné ji částečně vyvařit (var nakrájených a oloupaných cca 3 hodiny), ještě lepší je nakrájené několik hodin namáčet ve vodě, kterou budeme co půl hodiny vyměňovat a pak ještě povaříme. Tím druhým postupem poté můžeme ještě vytvořit mouku a to tak, že žaludy, vysušíme, případně upražíme a umeleme. Žaludovou mouku by se ale mělo smíchat s moukou obyčejnou.
  Takže jedlé nějakým způsobem jsou, jenže nadměrné množství „lahůdky“ stejně vyvolá zácpy a bolesti břicha. Rozhodně by se jich nemělo sníst víc jak 10-20, dětem bych je rozhodně nedával.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
Odpovědět: Dají se jíst žaludy?
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">