hnisající tříska

 

Domů Fóra Nemoci a léčba hnisající tříska

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 roky, 3 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #828 Odpověď

  Saša Med

  Poraďte mi, co mám dělat, když si můj malý syn zadřel hluboko do ruky třísku a ona teď hnisá. DĚKUJI

  #1094 Odpověď

  admin
  Klíčník

  Pokud třísku nemůžete vůbec vytáhnout, vyzkoušejte přelepit místo náplastí potřenou medem a pak ji ztáhnout. Na tahání se také samozřejmě používají různé tenké – kosmetické či laboratorní pinzety. A další babský tip je přiložit na místo kousek cibule, zalepit a nechat do rána. No a poslední trik je přikládat na místo neustále teplou kašičku udělanou z vody a rozdrcených otrub. Jinak pokud vám nejde vytáhnout, tak lepší je jít i s takovouto banalitou k doktorovi než to nechat hnisat. Komplikace za to nestojí a kdo ví co vše s třískou dostáváme do těla – velký pozor by si měli dát všichni, kdo neví, jak na tom byli s očkováním.

  Zanícenou ránu by doktor měl prohlédnout také, ale pokud se ho bojíme jako čert kříže, tak je dobré místo po třísce zbavit hnisu a vydesinfikovat. Tradičně se hnisající rány čistilo jitrocelem – někdy se přikládaly celé listy, jindy se je v zábalu nadrtilo.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
Odpovědět: hnisající tříska
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">