Jaké potraviny jíst při kojení?

 

Úvodní stránka Fóra Miminka Jaké potraviny jíst při kojení?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 5 let, 2 měsíce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #635 Reply

  Dara

  Nemohla jsem zde najít žádný seznam povolených a zakázaných potravin při kojení. Mohl by ho sem někdo napsat a je také určené i nějaké obecné nejvhodnější množství, abych se najedla jak já tak vlastně i moje dítě a nebo tohle je více méně jedno.

  #654 Reply

  admin
  Keymaster

  Jednodušší je spíše určit co nejíst a nepít. To doplňte o potraviny, které vám nedělají dobře, protože je nesmysl jíst něco „pro dítě“ i když se z toho pak pozvracíte.
  Samozřejmostí je úplné odstranění alkoholu ze svého „menu.“ Nemá nejmenší smysl dát si jen malou skleničku, protože i z té něco předáte drobečkovi mlékem. Také je dobré co nejvíce kofein (nejen kafe, ale i různé koly nebo čaj). Pokud bez kávy nevydržíte, dejte si jednu slabou denně s mlékem. Další v pořadí je přepálený tuk, kromě domácího vaření ho můžete čekat ale i například v kupovaných chipsech, některém sladkém pečivu (koblihy) nebo v stáncích s rychlým občerstvením. Je dobré omezit přísun sladkostí. Sladké bychom neměli jíst častěji než dvakrát týdně, lepší je ho např. nahradit ovocem. Éčka, jsou všudypřítomná, takže úplně se jim nevyhnete, hlavně se soustřeďte na nevaření z polotovarů. Konec konců když se to naučíte, nebudete tolik trápit peněženku 🙂 Určitě také máte seznam pokrmů, které vás nadýmají, ty omezte na minimum, protože totéž byste nachystali drobečkovi (obecně je dobré omezit luštěniny, zelí, kapustu, cibuli a také brokolici). No a samozřejmě pokud je u miminka zjištěna nějaká alergie, tak během kojení je nutné se alergenům vyhýbat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
Odpověď na téma: Jaké potraviny jíst při kojení?
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">