Petrolej a žehlička na vši

 

Úvodní stránka Fóra Děti – nemoci a výchova Petrolej a žehlička na vši

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 4 roky, 12 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1032 Reply

  hedka

  dítě přitáhlo ze školy vši. Nechce se mi kupovat ty drahé šampony, ale slyšela sem, že se dřív úspěšně používal petrolej a také prý pomáhá žehlička. Nevíte někdo jak se to přesně dělá?

  #1099 Reply

  admin
  Keymaster

  No tak petrolej se opravdu používal. Ale je u něj nutno zdůraznit ten minulý čas. Dokonce mně překvapuje, že to ještě je zmiňováno jako použitelná varianta. Rizika, která jsou s jeho užitím spojená mnohonásobně překračují pozitiva. Pokud byste ho nalili na hlavu, tak nejpravděpodobněji dojde k velmi silné alergické reakci vašeho organismu. A u malých dětí s velmi citlivou pokožkou pravděpodobnost zaměňte na jistotu.

  To je částečně i odpověď na žehličku. Tam rozhodně nic fatálního jako u petroleje nebude. Spousta lidí na ni nedá dopustit jenže … Žehlička pro vlasy není to nejzdravější, takže u dospělého klidně, u dítěte bych se spíše opřel při hubení vší o malé hřebínky, tea tree, šampony a pečlivou každodenní kontrolu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
Odpověď na téma: Petrolej a žehlička na vši
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">