Smažené jídlo během těhotenství

 

Domů Fóra Těhotenství Smažené jídlo během těhotenství

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 roky, 4 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #776 Odpověď

  Radka

  Mám strašně ráda různé řízky a smažák, četla jsem ale, že během těhotenství bych se těmto jídlům měla vyhýbat? Znamená to, že se jich vůbec nesmím dotknout a nebo, že jednou za čas řízek neškodí?

  #813 Odpověď

  admin
  Klíčník

  Vyloženě zakázané nejsou, ale rozhodně se je nedoporučuje z mnoha důvodů. Smažené potraviny jsou výrazně hůře stravitelné, o jejich zdravosti ani nemluvě. Ale pravděpodobně to sama víte. Na druhou stranu stačí použít selský rozum. A nebo se poptat našich rodičů či rodičů jiných dětí. Uvidíte, že jednou za čas si něco smaženého během těhotenství dala téměř každá maminka. A bez nějakých negativních dopadů (pozor, ale vaše tělo vám může taky občas říci ne a zareagovat trošku radikálněji).
  Jen obecně, pokud smažené, dávejte si ho doma, kde víte jaký byl použit olej, jaké suroviny tam byly a jak to později opečoval (může se vám totiž stát, že někdo smažil už něco předsmaženého na tzv. vyjetém oleji a ještě to nenechal okapat).

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
Odpovědět: Smažené jídlo během těhotenství
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">