Svědí dásně

 

Domů Fóra Nemoci a léčba Svědí dásně

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 roky, 5 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #610 Odpověď

  Ywes

  Už dva dny mně v okolí horní dvojky strašně svědí dásně. Není to bolest, jen strašně dráždivý pocit svědění, který skoro nejde zastavit. Jediné co to trochu zastavuje je čištění zubů, ale přeci to nemůžu dělat celý den.

  #646 Odpověď

  admin
  Klíčník

  Tady příčin může být více a nejrozumnější bude určitě návštěva zubaře. Asi nejpravděpodobnější je nějaký zánět dásní. Tam je nejdříve nutno zvládnout perfektně techniku čištění zubů. S tím může pomoci dentální hygienistka a nebo dobrý zubař. Obecně krouživé pohyby a poté stírání od dásní pryč. Kromě toho by měl člověk dbát o mezizubní prostory (speciální kartáček a nit). No a nakonec pravidelné návštěvy u zubaře, který stáhne případné zbytky kamene – tak dvakrát do roka. Držím palce, aby to nebyla rozjíždějící se paradentóza.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
Odpovědět: Svědí dásně
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">