Svědí dásně

 

Úvodní stránka Fóra Nemoci a léčba Svědí dásně

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 5 let, 2 měsíce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #610 Reply

  Ywes

  Už dva dny mně v okolí horní dvojky strašně svědí dásně. Není to bolest, jen strašně dráždivý pocit svědění, který skoro nejde zastavit. Jediné co to trochu zastavuje je čištění zubů, ale přeci to nemůžu dělat celý den.

  #646 Reply

  admin
  Keymaster

  Tady příčin může být více a nejrozumnější bude určitě návštěva zubaře. Asi nejpravděpodobnější je nějaký zánět dásní. Tam je nejdříve nutno zvládnout perfektně techniku čištění zubů. S tím může pomoci dentální hygienistka a nebo dobrý zubař. Obecně krouživé pohyby a poté stírání od dásní pryč. Kromě toho by měl člověk dbát o mezizubní prostory (speciální kartáček a nit). No a nakonec pravidelné návštěvy u zubaře, který stáhne případné zbytky kamene – tak dvakrát do roka. Držím palce, aby to nebyla rozjíždějící se paradentóza.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
Odpověď na téma: Svědí dásně
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">