Úprava řízků – dietní

 

Domů Fóra Dieta a výživa Úprava řízků – dietní

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 roky, 3 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #639 Odpověď

  Lenka

  Existuje nějaká možnost, jak dělat řízky, ale aby byly zároveň méně nezdravé než jsou obecně? Vím, že můžu vybrat libovější maso a v nejhorším nahradit vepřové maso kuřecím masem, ale stejně přes ten trojobal smažený na oleji vlak nejede. Cíl je věc, co nejpodobnější řízku, z pokud možno stejných surovin, jenom tak nějak zdravěji. Možná má někdo nějaký osvědčený trik?

  #705 Odpověď

  admin
  Klíčník

  Tak na toto je opravdu těžké odpovědět. Přesněji řečeno, řízky (jestli jde o obalený kus masa) jsou prostě mírně nezdravé ze své přirozenosti. Samozřejmě není to nic tragického a rozhodně nám jednou za čas neublíží.

  Pokud chcete něco řešit, tak různá polořešení, jako například pečení v troubě, jsou vždy na úkor kvality. Trojobal můžete sice nahradit těstíčkem nebo i různými biovynálezy (hlídejte si složení, rozhodně polotovarové obaly sýrové apod. to jsou čistá éčka), jako např. hraška, ale smažení vám zůstane a při něm i sebelepší obal prostě utrpí a něco do sebe natáhne.

  Hlídal bych si vysokou teplotu a kvalitní olej – rozhodně nedávejte smažit na studenou pánev – prskněte tam trošku vody a počkejte až střelí. Jinak vám řízek nasákne a bude nezdravější. A také při větším smažení kontrolujte, jestli je na pánvi nepřepálený olej bez spálených cucků. V takovém případě bez lítosti vyměňujte.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
Odpovědět: Úprava řízků – dietní
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">