Dýňová šťáva sedmkrát pro zdraví

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dýňová šťáva sedmkrát pro zdraví
Říj 282017
 

Ve chvíli, kdy se na pultech obchodů objeví zlatavé plody dýní, je to pro nás definitivní signál, že podzim se už začíná chýlit ke konci a pomalu přichází zima. Je to tudíž také čas, kdy bychom měli začít přemýšlet o co nejrychlejším posílení imunity, protože na pár měsíců bude náš organismus vystaven mnohem větším nárokům. Pomoci může právě i všudypřítomná dýně, jejíž šťáva dokáže očistit organismus a celkově zlepšit stav našeho zdraví.

Číst celé “Dýňová šťáva sedmkrát pro zdraví” »

Domácí metody na odčervení lidského těla

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domácí metody na odčervení lidského těla
Čvc 152017
 

Podle různých výzkumů je lidská populace mnohem více napadená různými parazity, než by se mohlo na první pohled zdát. Existují i teorie, které tvrdí, že spousta dnešních potíží s imunitou je právě spojená s výrazně větším výskytem „červíků“. Lékaři v této záležitosti také neprezentují nějaký jednoznačný postoj, shodnou se ale na tom, že rozhodně bychom se neměli odčervovat sami bez konzultace za pomoci jakýchkoliv léků a už vůbec bychom neměli sahat po různých chemikáliích. Ale proti čistě přírodním metodám, které využívaly už naše prababičky, převážně nic nenamítají.*

Číst celé “Domácí metody na odčervení lidského těla” »

Sucho v ústech

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sucho v ústech
Kvě 312017
 

Konstantní pocit sucha v ústech, odborně nazývaný xerostomie, může mít mnoho různých příčin. Některé jsou docela banální, ale občas může být dokonce symptomem nějaké závažnější nemoci. Proto bychom tento pocit neměli úplně podceňovat. Pokud sucho v ústech přetrvává po dobu více dnů, bez ohledu na to, co děláme, je lepší vyhledat odborníka, který pak provede příslušné testy a vyšetření.

Číst celé “Sucho v ústech” »

Jak zastavit krvácení z nosu

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak zastavit krvácení z nosu
Bře 222017
 

Samo krvácení z nosu převážně není bolestivé. Zvláště pokud se jedná o situaci, která vznikne takzvaně jen tak sama od sebe a nebo například po silnějším smrkání. To ale neznamená, že tekoucí krev není vůbec žádný problém. Jedná o společensky, fyzicky i psychicky diskomfortní situaci a proto je rozumné znát různé způsoby, jak krvácení z nosu co nejrychleji zastavit. S jedním z nich přišel i redaktor zdravotnického magazínu Harvardské univerzity Patrick J. Skerret.

Číst celé “Jak zastavit krvácení z nosu” »

Ocet na bolavé klouby

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ocet na bolavé klouby
Led 222017
 

Během chladnějších měsíců si na bolesti kloubů stěžuje výrazně větší počet lidí než je tomu po zbytek roku. Příčin tohoto stavu může být hodně a metod léčby také. Můžeme se vrhnout na nákupy potravinových doplňků nebo léků proti bolesti a nebo vyzkoušet různé přírodní metody neboli babské rady. Na bolavé klouby se například tradičně doporučuje jablečný ocet.

Číst celé “Ocet na bolavé klouby” »

Jak zbavit tělo přebytečné vody

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak zbavit tělo přebytečné vody
Led 172017
 

Voda teče z kohoutkuOtoky, únava, bolesti hlavy nebo skoky ve váze nahoru i dolu o dvě až tři kila velmi často znamenají, že se v našem těle hromadí přebytečná voda. Příčiny tohoto stavu jsou různé. Může se jednat o příliš velké množství soli v jídelníčku, nadměrnou konzumaci alkoholu či kávy, sedavou práci, příliš vysokou hladinu estrogenů nebo dokonce i o… nedostatečný přísun tekutin. Zbavit naše tělo přebytečné vody vyžaduje trochu času a trpělivosti, ale opravdu stojí za to.

Číst celé “Jak zbavit tělo přebytečné vody” »

Smrkový hřib v domácí léčbě

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Smrkový hřib v domácí léčbě
Led 112017
 

Čerstvě nasbírané hřiby před očištěnímJeště před deseti patnácti lety se obecně tradovalo, že houby jsou vlastně jen pochutina bez jakékoliv výživné a léčivé hodnoty. Ale díky rostoucí popularitě hlívy či asijských hub tento názor pomalu mizí, i když blahodárné účinky většina lidí připisuje hlavně exotice. Ve skutečnosti i naše houby jsou ze zdravotního hlediska zajímavé. Navíc to není nějaký novodobý objev, jejich vlastnosti znaly už naše prabáby. Jen tyto znalosti díky nástupu moderní medicíny postupně vymizely z obecného povědomí. Léčivý je například smrkový hřib, ze kterého se dá vyrobit tinktura nebo olej, případně z něj lze udělat obklady.

Číst celé “Smrkový hřib v domácí léčbě” »

Zlaté kurkumové mléko

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zlaté kurkumové mléko
Říj 192016
 

Kurkumové mléko, kterému se také z důvodu barvy často říká zlaté, je velmi chutný a výživný nápoj. Ale skvělá chuť a nutriční hodnoty to rozhodně není jediný důvod, proč bychom si ho měli pravidelně a pokud možno velmi často připravovat. Je to totiž i výborný domácí lék, který je nerozlučně spjat s tradiční indickou medicínou, ve které se kurkuma používá již přibližně šest tisíc let.

Číst celé “Zlaté kurkumové mléko” »

Babské rady na bronchitidu

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Babské rady na bronchitidu
Zář 122016
 

Bronchitida, zvaná též zánět průdušek, patří mezi nejčastější onemocnění postihující dolní cesty dýchací. Proto asi nikoho nemůže překvapit, že již od pradávných dob se lidé snažili objevit co nejúčinnější léčbu tohoto zdravotního problému. Tato lety ověřená doporučení, kterým také můžeme říkat i babské rady, v mnoha případech přináší podobnou nebo úplně stejnou úlevu, jakou nám nabízí farmaka.*

Číst celé “Babské rady na bronchitidu” »

Cibule na paty

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cibule na paty
Srp 192016
 

žlutá cibuleCibule patří k nejstarším léčivům využívaným v lidové medicíně. V dnešní době se sice nejčastěji podává jako domácí sirup proti kašli, ale rozhodně tím škála jejích účinků rozhodně nekončí. Má velmi kvalitní antibakteriální a očišťující působení, které lze využít při mnoha zdravotních problémech i prevenci. Můžeme ji například přikládat na paty.

Číst celé “Cibule na paty” »

Přírodní léky na prostatu

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přírodní léky na prostatu
Srp 082016
 

Potíže se zvětšenou prostatou patří mezi velmi rozšířený zdravotní problém mužů starších padesáti let, který se po osmdesátce týká už drtivé většiny mužské populace. Projevuje se nejčastěji častým močením, slabým proudem moči a také ji leckdy doprovází i tupá bolest v dolní části zad nebo v nohou či chodidlech. Při prvních příznacích bychom rozhodně měli navštívit lékaře, který nás vyšetří a nejpravděpodobněji doporučí změnu životního stylu a také nějaké medikamenty. Následnou léčbu mohou po konzultaci s odborníkem  doplnit různé přírodní léky, které na prostatu doporučuje lidová medicína.

Číst celé “Přírodní léky na prostatu” »

Muchnička – léčíme kousnutí

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Muchnička – léčíme kousnutí
Čvc 092016
 

Kousnutí malé a nenápadné černé mušky zvané muchnička lze celkem snadno rozlišit od štípanců způsobených jiným hmyzem. Většinou si na něm můžeme všimnou drobné krvavé stopy a po čase tam na několik dní vznikne i hodně svědivý otok, který je převážně velikostí a problémy, co může způsobit, ve velmi výrazném nepoměru k drobnému hmyzímu tělíčku, které ho způsobilo. Ranku po kousnutí bychom neměli škrábat, abychom do ní nezanesli nějakou infekci a také je dobré ji průběžně ošetřovat. Můžeme použít krémy a spreje z lékárny nebo také vyzkoušet různé babské rady.

Číst celé “Muchnička – léčíme kousnutí” »

Zalehlé ucho

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zalehlé ucho
Dub 262016
 

dětské uchoZalehlé ucho může mít mnoho příčin. Některé jsou úplně banální, jako je například nateklá voda při koupeli nebo plavání a změna tlaku, jiné už mohou být závažnější a znamenají například nahromadění ušního mazu nebo dokonce v relativně malém počtu případů se jedná o doprovodný jev nějakého zdravotního problému či přímo nemoc. Podívejme se na různé babské rady, jak bychom měli v případě normálních potíží se zalehlým uchem doma postupovat.*

Číst celé “Zalehlé ucho” »

Babské rady na odkašlávání

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Babské rady na odkašlávání
Dub 072016
 

Na začátku různých chřipek, nachlazení a jiných nemocí spojených s dýchacími cestami nás převážně trápí nepříjemné záchvaty suchého kašle, které se po několika dnech obvykle změní na podobně úporné pokusy o vykašlání hlenu. V této fázi nemoci nám kromě klasických léků mohou velmi dobře pomoci i různé babské rady, díky kterým bude odkašlávání příjemnější a pocit úlevy po kašli bude výrazně větší.

Číst celé “Babské rady na odkašlávání” »

Co na noční kašel

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co na noční kašel
Dub 032016
 

Kašel v noci je velmi nepříjemný problém. Díky němu mnohem hůře usínáme a časté kašlání nás neustále probouzí a znemožňuje regeneraci sil. Navíc v případě nemoci zpomaluje proces uzdravování, protože náš organismus potřebuje dostatek spánku pro úspěšný boj s viry a bakteriemi. Pokud chceme noční kašel omezit, musíme také umět poznat příčinu jeho vzniku.

Číst celé “Co na noční kašel” »

Jarní očista organismu kopřivou

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jarní očista organismu kopřivou
Bře 262016
 

S příchodem jara je rozumné popřemýšlet o větší detoxikaci organismu, díky které se můžeme zbavit velké části škodlivin nashromážděných v těle během druhé poloviny podzimu a zimy. Navíc jarní očista nás nabije spoustou energie a výrazně zlepší psychickou kondici. Existuje hodně druhů detoxikace, v naší zemi je velmi oblíbená očista organismu kopřivou, která je hodně jednoduchá a zároveň velmi účinná.

Číst celé “Jarní očista organismu kopřivou” »

Senná rýma – domácí léčba nejen bylinkami

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Senná rýma – domácí léčba nejen bylinkami
Bře 202016
 

Hlavně na jaře dokáže tak zvaná senná rýma potrápit nemalou část populace. Reakce nosní sliznice podrážděné různými alergeny může mít různou intenzitu. Většinou se projevuje silnou a vodnatou rýmou (dá se říci, že nám doslovně teče z nosu), nos nás svědí a máme pocit, že je ucpaný, často se objevuje i slzení a zarudlé oči. Pokud nás senná rýma trápí, je rozumné navštívit alergologa, aby určil přesné příčiny, co ji u nás vyvolává. V mnoha případech nám může pomoci i domácí léčba, která problémy pomáhá snížit nejen pomocí bylinek, ale i správným přístupem k potenciálním rizikům či různými triky.

Číst celé “Senná rýma – domácí léčba nejen bylinkami” »

Léčivé drahé kameny

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Léčivé drahé kameny
Bře 042016
 

V kráse drahých kamenů člověk už od pradávných dob viděl a cítil cosi tajuplného. Proto není moc překvapivé, že jim už přinejmenším od starověku (a spíše už dříve, jen o tom neexistují písemné záznamy) také připisujeme i různé léčivé vlastnosti. Léčba drahokamy je nejrozšířenější v tradiční indické a čínské medicíně, ale mnoho zastánců má i v tak zvaném západním světě. Podívejme se na to, jaké léčivé vlastnosti se připisují jednotlivým drahým kamenům.

Číst celé “Léčivé drahé kameny” »

Pálení v očích

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pálení v očích
Led 222016
 

Pálení a svědění v očích často doprovázené pocitem, že máme pod víčkem nějaké cizí těleso či písek patří mezi nejobvyklejší projevy tak zvaného syndromu suchého oka. V dnešní době se jedná o velmi častý problém, kterým podle různých odhadů trpí přibližně polovina lidí, co pracují hlavně u počítače nebo dlouhodobě přebývají v hodně klimatizovaných místnostech. Do určité míry potíže s pálením můžeme vyřešit sami.

Číst celé “Pálení v očích” »

Oční cviky na uvolnění i zlepšení zraku

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oční cviky na uvolnění i zlepšení zraku
Pro 262015
 

Díky moderním technologiím a životnímu i pracovnímu stylu je lidský zrak mnohonásobně více namáhaný než tomu bylo u našich předků. A překvapivě namáhá ho… nedostatek pohybu, způsobený neustálým upíráním pohledu do stále jednoho místa (monitorů, televizí, knih, telefonů, papírů etc.), zatímco pro oči je nejlepší, když se často pohybují ze strany na stranu, nahoru a dolů či prostě všemi směry. Způsob života moc měnit nejde, technologiím se také úplně vyhnout nelze, ale to neznamená, že nemůžeme dělat nic. Je rozumné si navyknout pravidelně oči procvičovat, což může vést nejen k uvolnění, ale i k částečnému zlepšení zraku.

Číst celé “Oční cviky na uvolnění i zlepšení zraku” »