Srp 212014
 

Jsou vaše ruce suché a nepříjemně drsné? Můžete se vypravit do obchodu a koupit si za nemalý peníz spoustu různých krémů a mastiček, které slibují, že problém vyřeší. A nebo vyzkoušíte nějaké ověřené způsoby z domácí péče, které velmi dobře fungují a převážně téměř nic nestojí.

Měsíčková lázeň – čtyři lžíce sušených květů zalijeme vařící vodou, a když vychladne, namočíme ruce do lázně na přibližně deset minut.

Lněná lázeň – dvě lžíce lněných semínek zalijeme vodou, uvedeme do varu a povaříme asi pět minut. Odstavíme, necháme vychladnout a pak do vzniklé kašovité tekutiny namočíme ruce asi na čtvrt hodinky.

Mandlový peeling – rozmixujeme si lžíci mandlí, smícháme ji se lžící olivového oleje a přilijeme přibližně deci čerstvě vymačkané citronové šťávy. Směs vtíráme několik minut do dlaní a pak je omyjeme teplou vodou. Pozor, peeling děláme přibližně jednou za deset dnů, ne častěji.

Vaječno-olivová maska na ruce – smícháme tři lžíce teplého, ale ne horkého olivového oleje se třemi žloutky, vzniklou kaší natřeme pořádně dlaně, zabalíme je do potravinové fólie a do ručníku. Necháme účinkovat necelou půl hodinku, pak masku smyjeme vlažnou vodou.

Bramborová kašička – uvaříme až téměř rozvaříme dvě brambory ve slupce, oloupeme je, rozmačkáme, vmícháme dvě až čtyři lžíce teplého mléka a žloutek a všechno rozmícháme na co nejhladší kašičku. Tu naneseme na ruce a podobně jako v případě vaječno-olivové masky je ještě zabalíme do potravinové fólie a ručníku. Po čtvrt hodině ruce umyjeme.

Po bramborách, lnu, peelingu a měsíčku bychom měli ruce ještě něčím ošetřit. Můžeme je namazat oblíbeným hydratujícím krémem, ale stejný efekt má i trocha panenského olivového oleje. Důležité je také používat nějaké hodně jemné mýdlo, které nevysouší, při práci s různými čistícími prostředky nosit rukavice a při mytí rukou si nepouštět příliš horkou vodu. Při vysoušení bychom je neměli příliš drsně třít ručníkem, podobně jako u horké vody bychom ruce zbavovali ochranné tukové vrstvy a tím vedli k jejich rychlejšímu vysoušení.