Jak na akné přírodní léčbou

Akné je problém, který se objevuje v tzv. pubertě a některé lidi trápí poté téměř přes celý aktivní život. Je mnoho chemických metod boje s tímto kosmeticko-zdravotním neduhem, existují i přímo zdravotní zákroky, ale je zde také klasická přírodní léčba. Nedá se jednoznačně říci předem, který postup komu pomůže. Bohužel jsou lidé, kterým se tento problém vrací neustále, ať dělají, co dělají.  Ale naturální způsob léčby akné je většinou ekonomicky nejdostupnější a také nemůže nijak uškodit.

Velmi dobrým pomocníkem v domácí léčbě „beďárků“ jsou bylinky. Můžeme se pokusit očistit obličej aromatickým napařováním, které vytvoříme tak, že do vroucí vody hodíme hrstku heřmánku nebo šalvěje nebo lipového květu (můžete zkoušet tyto byliny na střídačku, než zjistíte, co je pro vaši pokožku nejblahodárnější), hlavu nakloníme přibližně patnáct centimetrů nad hladinu vody a přikryjeme ručníkem. Snažíme se vydržet deset minut. Je jasné, že tato metoda nemusí být každému příjemná, někteří lidé mají tendenci se při horké páře dusit. Ti by mohli vyzkoušet pro změnu semínkový obklad na akné. Dvě lžíce lněného semínka zalijte skleničkou vroucí vody, pomalu nechte chladnout, a když ho pohodlně snesete na kůži, rozložte ho na „poďobaná“ místa.  V domácích podmínkách si také můžete připravit kvalitní heřmánkový tonik, 10 gramů heřmánku zalijte sklenicí vroucí chvíli převařené  vody a nechte louhovat. Poté tekutinu přeceďte a potírejte si jí pleť ráno a večer. Pokud si doma pěstujete trochu více aloe vera, můžete vyzkoušet i jeho léčivou sílu. Z naříznutých listů posbírejte šťávu a tou si  ráno a večer potírejte obličej. Pozitivní změna by měla nastat do pěti dnů a pokud vaše pleť akceptuje tento způsob léčby, tak zhruba do dvou týdnů byste měli mít po problémech s akné.

Na „furunkly“ můžete také vyzkoušet různé přírodní masky. Asi nejznámější je pleťová maska z droždí. Ke dvaceti gramům rozmačkaného droždí postupně přilévejte mírně vlažné mléko (nesmí být vyndané z ledničky, ale mělo by stačit, když se ohřeje do pokojové teploty).  Směs naložíte na uhrovitou pleť a necháte dvacet minut působit. Poté ji smyjete teplou (na tvář nikdy nepoužíváme horkou) vodou a ještě opláchnete studenou. Kvasnice mají hodně vitamínu B, který má velmi blahodárné účinky právě na trudovitost. Můžete také vyzkoušet škrobovou masku, kterou vytvoříte tak, že bramborový škrob promícháte s vodou a necháte hodinu bobtnat, poté směs ještě jednou rozmícháte do hladka a nanesete na místo postižené akné. Masku nechejte působit necelých dvacet minut a poté teplou vodou omyjete tvář. Občas se jako maska využívá také jedlá soda. Tu si promíchejte se stejným množstvím minerálky a vzniklou kašičku naneste na místo s vřídky. Po patnácti minutách masku teplou vodou opláchněte.

1 komentář u „Jak na akné přírodní léčbou“

  1. Napařování zas tak neškodné není, u někoho může vést k tomu, že se póry rozšíří a již se nevrátí do původní velikosti !!! 🙁

Komentáře nejsou povoleny.