Dub 122013
 

Opravdu úspěšný boj s celulitidou by měl začínat u úpravy jídelníčku a pravidelného pohybu. A teprve pak přejdeme k různým zkrášlujícím kosmetickým prostředkům a mechanickým zákrokům. Kosmetiku proti celulitidě si můžeme koupit a nebo velmi jednoduše vyrobit.  Účinek domácích prostředků  likvidujících celulitidu na stehnech (a nejenom, přípravky částečně pomohou i na zadek či břicho) je podobný, jako u těch kupovaných, ale náklady jsou samozřejmě výrazně nižší.

Asi nejklasičtější domácí prostředek na celulitidu je … obyčejná káva. Mimochodem, když se podíváme na složení různých kosmetických prostředků a krémů, které pomáhají řešit tento estetický neduh, velmi často zjistíme, že obsahují kofein. No a káva přeci patří mezi skvělé zdroje této látky. Jeden peeling si vytvoříme tak, že nasypeme do sklenice pět lžic kafe (kupme si obyčejnou robustu, nebudeme to pít a má vyšší obsah potřebné látky), zalijeme je vodou, přikryjeme a necháme louhovat čtvrt hodiny. Poté slijeme tekutinu a do lógru přimícháme jednu lžíci cukru a dvě lžíce olivového oleje. Stehna poté masírujeme vzniklou směsí čtvrt hodiny. Na druhý peeling budeme potřebovat dvě lžíce kávy, lžíci skořice, lžíci soli a nějaký neutrální tělový gel. Vše spolu promícháme a celulitidu masírujeme deset minut jemnými krouživými pohyby.

Místo peelingu můžeme estetické vady na stehnech likvidovat i tělovými maskami. Čtyři lžíce instantní kávy promícháme se čtyřmi lžícemi lihu, čtyřmi lžícemi skořice a dvěma lžícemi panenského olivového oleje. Vše pečlivě vetřeme do míst postižených celulitidou, překryjeme alobalem a pokud možno zajistíme punčochami a necháme působit dvacet minut. Po uplynutí této doby sundáme alobal a vše opláchneme studenou vodou. Na druhou masku si musíme natrhat patnáct břečťanových listů, které zalijeme půl litrem vody a odložíme pod pokličkou na dvacet minut. Vodu slijeme a listy rozmixujeme s půl skleničkou olivového oleje (ještě lepší je mandlový, ale jeho cena bohužel časté používání trochu znemožňuje). Kašičku naneseme na stehna, břicho nebo zadek a necháme půl hodiny účinkovat. Po uplynutí této doby vše omyjeme vlažnou vodou.

A malý tip na konec. Studená voda stahuje a teplá voda roztahuje. Dá se to využít i proti celulitidě, na konci každé koupele postižená místa sprchujme na střídačku teplou a studenou vodou (po několika cyklech končíme studenou). Pokožka díky tomu bude jemnější a navíc zlepšíme spalování tuku.