Úno 212018
 

Mladá červená řepaNa téma léčivých účinků červené řepy můžeme najít stovky nebo možná i tisíce zajímavých článků. Tato ještě před nedávnem nepříliš oblíbená zelenina se s hrdostí vrací zpět na naše stoly a doma připravené sirupy z řepy obohacují nejednu rodinnou lékárničku. A sytě červenou bulvu plnou mnoha prospěšných látek můžeme využít nejen jako zdravou potravinu či surovinu pro výrobu jednoduchých léčiv. Svou roli odehraje i při domácí péči o pleť.

Číst celé “Domácí kosmetika z červené řepy” »

Ochrana pleti před mrazem

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ochrana pleti před mrazem
Pro 072017
 

S příchodem zimy bychom měli věnovat zvýšenou pozornost nejen oblékání, ale také naší pleti. Je vystavena negativnímu působení mrazu a navíc jí hodně škodí i neustálé vysoké skoky teplot, ke kterým dochází díky častému přecházení z chladného a větrného vnějšího prostředí do přetopených a převážně hodně suchých bytů, kanceláří, obchodů i dopravních prostředků.

Číst celé “Ochrana pleti před mrazem” »

Pleťová maska z papáje

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pleťová maska z papáje
Čvc 242017
 

Exotické ovoce je stále dostupnější. Velmi často ani nemusíme hledat nějakého dovozce ze zahraničí, protože koupit se už dá celkem snadno i v obyčejných obchodech. Většinou nás omezuje jen sezóna. Když nadejde, ovoce je téměř v každém supermarketu a navíc za celkem příznivou cenu. To se týká i takového skvostu jako je papája. A když už nasytíme své chuťové pohárky, můžeme si pořídit nějaké plody, které následně využijeme i pro krásu. Například si z tohoto exotického plodu vyrobíme pleťovou masku.
Číst celé “Pleťová maska z papáje” »

Jak na mílie

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak na mílie
Kvě 172017
 

Pokud se nám v dospělosti na obličeji a obzvlášť v okolí očí začnou objevovat malé bílé či světle žluté tečky, tak můžeme mít téměř jistotu, že je před námi dlouhý a asi i dost nevděčný boj s problémem zvaným mílie. Jedná se o malinké bílé cysty vyplněné zrohovatělou kůží, která se nedokázala volně odloučit.

Číst celé “Jak na mílie” »

Domácí sérum proti vypadávání vlasů

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domácí sérum proti vypadávání vlasů
Kvě 142017
 

S věkem většině lidí začnou řídnout, slábnout a bohužel také vypadávat vlasy. Intenzita a rychlost je individuální. Závisí na genetických předpokladech, životním stylu i jídelníčku. Bohužel žádný zázračný lék, který by celý proces u každého zastavil, neexistuje. Ale je nemalé množství různých přípravků, které u některých lidí slaví přinejmenším částečný úspěch. Mezi ně patří i domácí bylinkové sérum, na které se na následujících řádcích podíváme.

Číst celé “Domácí sérum proti vypadávání vlasů” »

Domácí léky a kosmetika z borovicových pupenů

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domácí léky a kosmetika z borovicových pupenů
Dub 182017
 

Již od pradávných dob se borovice využívá k léčivým účelům. S mírnou nadsázkou se dá říci, že zpracovat můžeme téměř celý strom. Zdraví prospěšné látky najdeme v kůře, smůle, jehličí a samozřejmě také v pupenech. Obzvlášť ty poslední jsou v lidové medicíně velmi oblíbené. Většina lidí připravuje z čerstvých sirup, o kterém jsme tu již před časem psali, ale léků se z borovicových pupenů dá vyrobit mnohem více. Dokonce je můžeme využít i při domácí péči o pleť.

Číst celé “Domácí léky a kosmetika z borovicových pupenů” »

Citron na paty

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Citron na paty
Bře 282017
 

Velký žlutý citronPopraskané paty nejsou pouze estetický problém. Dokážou nám i velmi znepříjemnit život. Zvláště během léta, kdy mají tendenci praskat až do krve. O chození na boso pak můžeme zapomenout a v kritických momentech se každá delší procházka stává utrpením. Domácích metod, které ošetřují a léčí prasklé paty je více. Některé velmi oblíbené využívají… úplně obyčejný citron.

Číst celé “Citron na paty” »

Jak si vyrobit domácí lesk na rty

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si vyrobit domácí lesk na rty
Bře 132017
 

Lesk na rty se používá z více důvodů. Zvýrazňuje jejich velikost, tvar i barvu a navíc je také chrání před přesušením a různými atmosférickými vlivy. Lze ho koupit v libovolné drogerii či obchodu s kosmetikou, ale také si můžeme vlastní domácí lesk vyrobit sami. A kvalitou či účinky se od těch kupovaných lišit nebude. Dá se říci, že pokud použijeme kvalitní suroviny, nejpravděpodobněji bude i lepší.

Číst celé “Jak si vyrobit domácí lesk na rty” »

Odstranění chloupků v obličeji

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstranění chloupků v obličeji
Bře 102017
 

Asi pro každou ženu jsou chloupky v obličeji takovým menším soukromým prokletím. Hlavně pokud se jedná o brunetku, u které je každý chlup velmi výrazně viditelný. Můžeme je trhat jeden po druhém jemnou pinzetou. Můžeme se také svěřit do rukou odborníkům z nějakého kosmetického salónu. A také při odstraňování chloupků můžeme vyzkoušet vosk nebo různé ověřené domácí metody.

Číst celé “Odstranění chloupků v obličeji” »

Pleťová maska z řas

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pleťová maska z řas
Úno 162017
 

Z mořských řas si můžeme doma snadno a rychle vytvořit velmi dobrou pleťovou masku. Pomáhá unavené i poškozené pokožce. Hydratuje ji, zpevňuje a vyživuje. Příprava trvá doslovně pár minut a výsledky jsou nanejvýš uspokojující. Bez nejmenších problémů snese srovnání s mnoha pleťovými maskami renomovaných kosmetických značek.

Číst celé “Pleťová maska z řas” »

Jak odstranit barvu z vlasů

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak odstranit barvu z vlasů
Úno 142017
 

Docela často se stává, že barva, kterou jsme si s takovým nadšením koupili, po aplikaci na vlasy už nevypadá tak hezky, jako se nám to na začátku na obrázku zdálo. Někdy také může dojít ke zbytečné chybě při barvení a občas dokonce i ke konfliktu s partnerem, který se velmi negativně staví k tomu, co jsme na hlavě vytvořili. Můžeme počkat a snažit si zvyknout (nebo čekat, až si naše druhá polovička zvykne) a nebo se rozhodneme, že nová barva musí pryč. V takovém případě máme několik možností. V kadeřnictví je možné využít službu takzvaného stahování barvy, lze si také koupit nějaký odstraňovač a nebo se pokusíme odstranit barvu domácími metodami.

Číst celé “Jak odstranit barvu z vlasů” »

Posílení vlasů přírodní cestou

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Posílení vlasů přírodní cestou
Led 052017
 

Fotografie jemných vlasůPříčiny, díky kterým máme slabé vlasy, mohou být různé. Kromě genetických faktorů ze hraje roli i stres, nevhodný jídelníček a také únava. Výrobci kosmetických přípravků nám sice v reklamách slibují, že zrovna ten jejich šampón či nějaká zázračná vodička nám s tímto problémem pomohou, ale ve většině případů se jedná pouze o optické zlepšení. Pokud chceme dosáhnout skutečného posílení vlasů, raději bychom se měli vydat přírodní cestou.

Číst celé “Posílení vlasů přírodní cestou” »

Celer v domácí kosmetice

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Celer v domácí kosmetice
Pro 242016
 

Na téma zdravosti celeru se napsaly už snad stovky tlustých knih. Je výborným zdrojem vitamínu C, využívá se při mnoha detoxikačních i odtučňovacích kúrách. V kuchyni má samozřejmě také velmi významnou a dalo by se i říci, že nezastupitelnou, roli. No a k tomu všemu se ho dá díky vysokému obsahu zdraví prospěšných látek velmi dobře využít i v domácí kosmetice.

Číst celé “Celer v domácí kosmetice” »

Mléčná koupel pro krásu

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mléčná koupel pro krásu
Srp 052016
 

Mléko přidávané do koupele můžeme s mírnou nadsázkou označit za výtečný a navíc čistě přírodní kosmetický přípravek. Dokáže velmi dobře zvláčnit pokožku, navíc ji hydratuje, vyhlazuje a vyživuje. Není to nějaký moderní vynález, kosmetických vlastností mléka si všimli už před několika tisíci lety. Podívejme se na tři osvědčené recepty na účinnou mléčnou koupel.

Číst celé “Mléčná koupel pro krásu” »

Mrkvová maska na obličej

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mrkvová maska na obličej
Bře 012016
 

Kdo jí hodně mrkve, bude mít oči jako rys. Nějakou takovou či velmi podobnou větu asi slyšel každý z nás v dětství mnohokrát. Takže už od nejmladších let všichni víme, že mrkvička je zdravá a měli bychom si ji dopřávat pokud možno pravidelně. A většinou to, co nám prospívá vnitřně, se dá s úspěchem využít i zevně. Z mrkve si například můžeme vytvořit velmi kvalitní pleťovou masku, která je vhodná pro každý typ pokožky.* Osvěžuje, vyživuje a také vyhlazuje. Dá se připravit několika způsoby.

Číst celé “Mrkvová maska na obličej” »

Hroznové víno pro krásu

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hroznové víno pro krásu
Led 292016
 

Chuti a vlastností hroznového vína si lidstvo váží již několik tisíc let. Lahodné plody byly vždy považovány za vybranou pochoutku a navíc po vylisování a vykvašení se z nich získává opojný nápoj, jehož vlastnosti opěvují tisíce či dokonce desetitisíce básní a písní. No a samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na pozitivní vliv hroznů na naše zdraví a pro někoho možná i překvapivě  na krásu.

Číst celé “Hroznové víno pro krásu” »

Domácí mandlový olej

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domácí mandlový olej
Led 052016
 

Mandlový olej má velmi široké využití v kosmetickém průmyslu a samozřejmě díky svým skvělým vlastnostem získává stále větší popularitu i při domácí péči o pleť a vlasy. U většiny lidí nevyvolává alergické reakce, rychle se vstřebává a navíc obsahuje velmi širokou škálu zdraví prospěšných látek. Pro kosmetické účely ho můžeme velmi snadno vyrobit i v domácích podmínkách.

Číst celé “Domácí mandlový olej” »

Krásná i bez makeupu

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krásná i bez makeupu
Led 032016
 

V tištěných i internetových médiích určených pro ženy a dívky můžeme objevit nesčetné množství rad, jak se krásně namalovat, jak z pomocí makeupu podtrhnout tu či onu křivku tváře nebo zamaskovat tamtu či onamtu vadu. Poslední dobou se dokonce stalo velmi módní cosi, co se nazývá přirozené líčení. Ve skutečnosti to ale s přirozeností nemá moc společného. Ta se totiž obejde úplně bez makeupu.

Číst celé “Krásná i bez makeupu” »

Recept na domácí kokosový olej

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Recept na domácí kokosový olej
Pro 282015
 

Rozpůlený kokosKokosový olej lze v domácích podmínkách vyrobit celkem snadno. Nepotřebujeme speciální nářadí, typu nějakých velkých lisů, stačí mít jen v dnešní době běžně vybavenou kuchyň a několik pytlíčků strouhaného kokosu (v ideálním případě použijeme dužinu z celého kokosu – jeho vnitřek nebyl chemicky ošetřen a není přesušený). Výsledek možná nebude úplně dokonalý, jako v případě koupeného v obchodu, ale na první kosmetické či zdravotní experimenty s kokosovým olejem naprosto stačí.

Číst celé “Recept na domácí kokosový olej” »

Pleťové masky z brambor

 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pleťové masky z brambor
Pro 182015
 

Fotografie tří syrových bramborPři péči o pleť můžeme využít i plodiny, které si na první pohled s kosmetikou vůbec nespojujeme. Týká se to například i obyčejných brambor. Ty mají velmi dobré hydratační a změkčující vlastnosti a navíc obsahují nemálo vitamínu C, který jim ještě přidá dobré antibakteriální účinky (nejvíce tzv. céčka mají nové brambory, skladováním jeho množství postupně klesá). Lze to využít i při přípravě domácích pleťových masek.

Číst celé “Pleťové masky z brambor” »