Dub 182017
 

Již od pradávných dob se borovice využívá k léčivým účelům. S mírnou nadsázkou se dá říci, že zpracovat můžeme téměř celý strom. Zdraví prospěšné látky najdeme v kůře, smůle, jehličí a samozřejmě také v pupenech. Obzvlášť ty poslední jsou v lidové medicíně velmi oblíbené. Většina lidí připravuje z čerstvých sirup, o kterém jsme tu již před časem psali, ale léků se z borovicových pupenů dá vyrobit mnohem více. Dokonce je můžeme využít i při domácí péči o pleť.

Číst celé “Domácí léky a kosmetika z borovicových pupenů” »

Bře 282017
 

Velký žlutý citronPopraskané paty nejsou pouze estetický problém. Dokážou nám i velmi znepříjemnit život. Zvláště během léta, kdy mají tendenci praskat až do krve. O chození na boso pak můžeme zapomenout a v kritických momentech se každá delší procházka stává utrpením. Domácích metod, které ošetřují a léčí prasklé paty je více. Některé velmi oblíbené využívají… úplně obyčejný citron.

Číst celé “Citron na paty” »

Bře 132017
 

Lesk na rty se používá z více důvodů. Zvýrazňuje jejich velikost, tvar i barvu a navíc je také chrání před přesušením a různými atmosférickými vlivy. Lze ho koupit v libovolné drogerii či obchodu s kosmetikou, ale také si můžeme vlastní domácí lesk vyrobit sami. A kvalitou či účinky se od těch kupovaných lišit nebude. Dá se říci, že pokud použijeme kvalitní suroviny, nejpravděpodobněji bude i lepší.

Číst celé “Jak si vyrobit domácí lesk na rty” »

Bře 102017
 

Asi pro každou ženu jsou chloupky v obličeji takovým menším soukromým prokletím. Hlavně pokud se jedná o brunetku, u které je každý chlup velmi výrazně viditelný. Můžeme je trhat jeden po druhém jemnou pinzetou. Můžeme se také svěřit do rukou odborníkům z nějakého kosmetického salónu. A také při odstraňování chloupků můžeme vyzkoušet vosk nebo různé ověřené domácí metody.

Číst celé “Odstranění chloupků v obličeji” »

Úno 162017
 

Z mořských řas si můžeme doma snadno a rychle vytvořit velmi dobrou pleťovou masku. Pomáhá unavené i poškozené pokožce. Hydratuje ji, zpevňuje a vyživuje. Příprava trvá doslovně pár minut a výsledky jsou nanejvýš uspokojující. Bez nejmenších problémů snese srovnání s mnoha pleťovými maskami renomovaných kosmetických značek.

Číst celé “Pleťová maska z řas” »

Úno 142017
 

Docela často se stává, že barva, kterou jsme si s takovým nadšením koupili, po aplikaci na vlasy už nevypadá tak hezky, jako se nám to na začátku na obrázku zdálo. Někdy také může dojít ke zbytečné chybě při barvení a občas dokonce i ke konfliktu s partnerem, který se velmi negativně staví k tomu, co jsme na hlavě vytvořili. Můžeme počkat a snažit si zvyknout (nebo čekat, až si naše druhá polovička zvykne) a nebo se rozhodneme, že nová barva musí pryč. V takovém případě máme několik možností. V kadeřnictví je možné využít službu takzvaného stahování barvy, lze si také koupit nějaký odstraňovač a nebo se pokusíme odstranit barvu domácími metodami.

Číst celé “Jak odstranit barvu z vlasů” »

Led 052017
 

Fotografie jemných vlasůPříčiny, díky kterým máme slabé vlasy, mohou být různé. Kromě genetických faktorů ze hraje roli i stres, nevhodný jídelníček a také únava. Výrobci kosmetických přípravků nám sice v reklamách slibují, že zrovna ten jejich šampón či nějaká zázračná vodička nám s tímto problémem pomohou, ale ve většině případů se jedná pouze o optické zlepšení. Pokud chceme dosáhnout skutečného posílení vlasů, raději bychom se měli vydat přírodní cestou.

Číst celé “Posílení vlasů přírodní cestou” »

Pro 242016
 

Na téma zdravosti celeru se napsaly už snad stovky tlustých knih. Je výborným zdrojem vitamínu C, využívá se při mnoha detoxikačních i odtučňovacích kúrách. V kuchyni má samozřejmě také velmi významnou a dalo by se i říci, že nezastupitelnou, roli. No a k tomu všemu se ho dá díky vysokému obsahu zdraví prospěšných látek velmi dobře využít i v domácí kosmetice.

Číst celé “Celer v domácí kosmetice” »

Srp 052016
 

Mléko přidávané do koupele můžeme s mírnou nadsázkou označit za výtečný a navíc čistě přírodní kosmetický přípravek. Dokáže velmi dobře zvláčnit pokožku, navíc ji hydratuje, vyhlazuje a vyživuje. Není to nějaký moderní vynález, kosmetických vlastností mléka si všimli už před několika tisíci lety. Podívejme se na tři osvědčené recepty na účinnou mléčnou koupel.

Číst celé “Mléčná koupel pro krásu” »

Bře 012016
 

Kdo jí hodně mrkve, bude mít oči jako rys. Nějakou takovou či velmi podobnou větu asi slyšel každý z nás v dětství mnohokrát. Takže už od nejmladších let všichni víme, že mrkvička je zdravá a měli bychom si ji dopřávat pokud možno pravidelně. A většinou to, co nám prospívá vnitřně, se dá s úspěchem využít i zevně. Z mrkve si například můžeme vytvořit velmi kvalitní pleťovou masku, která je vhodná pro každý typ pokožky.* Osvěžuje, vyživuje a také vyhlazuje. Dá se připravit několika způsoby.

Číst celé “Mrkvová maska na obličej” »

Led 292016
 

Chuti a vlastností hroznového vína si lidstvo váží již několik tisíc let. Lahodné plody byly vždy považovány za vybranou pochoutku a navíc po vylisování a vykvašení se z nich získává opojný nápoj, jehož vlastnosti opěvují tisíce či dokonce desetitisíce básní a písní. No a samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na pozitivní vliv hroznů na naše zdraví a pro někoho možná i překvapivě  na krásu.

Číst celé “Hroznové víno pro krásu” »

Led 052016
 

Mandlový olej má velmi široké využití v kosmetickém průmyslu a samozřejmě díky svým skvělým vlastnostem získává stále větší popularitu i při domácí péči o pleť a vlasy. U většiny lidí nevyvolává alergické reakce, rychle se vstřebává a navíc obsahuje velmi širokou škálu zdraví prospěšných látek. Pro kosmetické účely ho můžeme velmi snadno vyrobit i v domácích podmínkách.

Číst celé “Domácí mandlový olej” »

Led 032016
 

V tištěných i internetových médiích určených pro ženy a dívky můžeme objevit nesčetné množství rad, jak se krásně namalovat, jak z pomocí makeupu podtrhnout tu či onu křivku tváře nebo zamaskovat tamtu či onamtu vadu. Poslední dobou se dokonce stalo velmi módní cosi, co se nazývá přirozené líčení. Ve skutečnosti to ale s přirozeností nemá moc společného. Ta se totiž obejde úplně bez makeupu.

Číst celé “Krásná i bez makeupu” »

Pro 282015
 

Rozpůlený kokosKokosový olej lze v domácích podmínkách vyrobit celkem snadno. Nepotřebujeme speciální nářadí, typu nějakých velkých lisů, stačí mít jen v dnešní době běžně vybavenou kuchyň a několik pytlíčků strouhaného kokosu (v ideálním případě použijeme dužinu z celého kokosu – jeho vnitřek nebyl chemicky ošetřen a není přesušený). Výsledek možná nebude úplně dokonalý, jako v případě koupeného v obchodu, ale na první kosmetické či zdravotní experimenty s kokosovým olejem naprosto stačí.

Číst celé “Recept na domácí kokosový olej” »

Pro 182015
 

Fotografie tří syrových bramborPři péči o pleť můžeme využít i plodiny, které si na první pohled s kosmetikou vůbec nespojujeme. Týká se to například i obyčejných brambor. Ty mají velmi dobré hydratační a změkčující vlastnosti a navíc obsahují nemálo vitamínu C, který jim ještě přidá dobré antibakteriální účinky (nejvíce tzv. céčka mají nové brambory, skladováním jeho množství postupně klesá). Lze to využít i při přípravě domácích pleťových masek.

Číst celé “Pleťové masky z brambor” »

Pro 122015
 

Blahodárných vlastností levandule si všimli naši předkové už ve starověku. V antickém Řecku a Římě patřila dokonce k nejoblíbenějším léčivým rostlinám a její popularita neklesla ani v následujících tisíciletích. Velmi oblíbená je i dnes, i když více než k přímé léčbě se nyní používá v kosmetice a různých variantách aromaterapie. V českých domácnostech se s ní nejčastěji setkáme v podobě sušených snítek, čím dál tím větší popularitu získává i levandulový olej. Ten si navíc snadno můžeme udělat doma.

Číst celé “Jak udělat doma levandulový olej” »

Lis 072015
 

Konzumace sezamových semínek, ať už je to v podobě oleje, přímo semen nebo různých pochutin vyrobených z pasty, má blahodárný vliv na lidské zdraví. A není divu. Tento malý přírodní zázrak je doslovně nabitý zdravím a tělu dodá nepřeberné množství vitamínů, minerálů a antioxidantů. Účinky sezamu můžeme využít i zevně – čili při domácí péči o pleť.

Číst celé “Sezam v kosmetice” »

Říj 312015
 

Velké množství prodávaných deodorantů obsahuje hliník a parabeny, které našemu zdraví příliš neprospívají. Alternativou nemusí být jen hledání něčeho, co jednu chemikálii nahradilo druhou, ale může to být i vlastní přípravek, který si vyrobíme doslovně během pár minut a to z kokosového oleje a dalších čistě přírodních surovin, které lidskému organismu nijak neubližují.

Číst celé “Deodorant z kokosového oleje” »

Zář 202015
 

Už předkolumbovští indiáni si všimli, že semínka jojoby mají zajímavé vlastnosti. Ohřívali je, drtili a vzniklou hmotu používali na vlasy a také místo různých léčivých krémů a mazadel založených na zvířecích tucích. Jistou zajímavostí je i fakt, že jojobový olej má takové vlastnosti, že v kosmetice dokázal nahradit olej z vorvaňů a tím do jisté míry přispívá i k ochraně našich největších savců.

Číst celé “Jojobový olej na kůži i na vlasy” »

Srp 232015
 

Mezi nejnovější trendy v kosmetice patří čím dál tím častější využívání různých plodů při domácí péči o pleť. Dlouhou dobu většina lidí preferovala komerční přípravky, které kromě chemie obsahovaly i nějaké přírodní výtažky, dnes čím dál tím častěji můžeme objevit návody a recepty na přímé využití ovoce nebo zeleniny. Například obyčejné rajče, které obvykle baštíme jen tak nebo ho dáváme do různých salátů, můžeme také použít při každodenním zkrášlování.

Číst celé “Rajčatová pleťová maska” »