Různé domácí pleťové masky

Pokožka na tváři, šíji a ve výstřihu se dá docela jednoznačně označit za vizitku každé ženy. A v dnešní době, která tolik staví na tom, jak vypadáme, je dobré mít onu „vizitku“ v co nejlepším pořádku. Mohou tomu velmi dobře pomoci i domácí pleťové masky, které si můžeme vyrobit z jednoduše dostupných surovin.

Když naše pokožka na tváři začíná získávat mírně našedlou barvu a také vypadá velmi unaveně, pomůže jednoduchá pleťová maska, kterou si i podprůměrně šikovný člověk může vyrobit zhruba během pěti minut. Vezmeme si malé jablíčko a i se slupkou (ale bez ohryzku) ho nastrouháme na nejjemnějším struhadle. Přidáme lžíci kukuřičné nebo bramborové mouky, několik kapek citronové šťávy, promícháme, naneseme na tvář a necháme čtvrt hodiny působit. Poté ji omyjeme na střídačku teplou a studenou vodou.  K regeneraci a omlazení pokožky se dá použít i samotné jahody – jak lesní, tak i zahradní, jenže jde to aplikovat pouze v létě, kdy si kupujeme plody, které skutečně poznaly slunce a půdu a nerostou jen na vodě ve sklenících.

Pokud nás trápí rozšířené žilky, můžeme jít do lékárny a pořídit si nějaký drahý krém, můžeme také vyzkoušet chirurgický zákrok laserem a nebo uvěříme síle domácí pleťové masky ze lněného semínka a  máty. Budeme potřebovat dvě lžíce prvého a jednu lžíci sušených bylinek, které nasypeme do hrnečku a zalijeme vroucí vodou. Odstavíme na dvacet minut, přecedíme jemným sítkem, kašičku naneseme na postižené místo (v tomto případě to nemusí být jen ta nejviditelnější trojka uvedená na začátku), přikryjeme látkou nebo gázou a necháme patnáct minut působit.

Pokud máme problémy s akné, můžeme vyzkoušet pleťovou masku z rozvařené cibule rozetřené na kaši a promíchané se lžící bramborové mouky. Také si připravíme odvar ze lžíce heřmánku a necháme ho louhovat. V mezičase si naneseme cibulovou kašičku na obličej a tam ji necháme působit přibližně čtyřicet minut. Po uplynutí této doby masku smýváme připraveným heřmánkovým odvarem. A pokud nás pro změnu trápí mastná pleť, domácí podmínky umožňují jednoduchou výrobu léčivé masky z malého množství droždí rozmíchaného v teplém, ale ne horkém mléku – měla by být spíše hustší po nabobtnání. Připravenou směs naneseme na tvář, šíji a výstřih a necháme působit maximálně deset minut. Po uplynutí této doby ji samozřejmě opláchneme.

No a je také dobré jednou za měsíc dopřát naší pokožce kvalitní peeling. Můžeme si koupit mnoho různých kosmetických prostředků a nebo místo toho při nákupu potravin si pořídíme jeden sáček ovesných vloček navíc. Ty pak už jen doma stačí spařit a jemně jimi promasírovat-omýt, pokožku na obličeji a na šíji. Je to velmi kvalitní metoda, může ji použít skoro každý. Nehodí se pouze, pokud trpíme akné a nebo máme na obličeji nějaké vřídky či opary.