Jak udělat sirup z plodů černého bezu

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • Ivanka
  Host

  Kdysi dávno jsem ho pila a je prý strašně zdravý, teď je plodů spousta a je škoda je nechat jen tak na stromech a nezpracovat. Budu vděčná za každou radu a trik.

  admin
  Správce

  Ovoce černého bezu omyjte, osušte, oberte z větviček (pomůže vám v tom výborně například vidlička) a zalijte je vodou, která bude mít přibližně polovinu objemu ovoce. Uveďte zprudka do varu a počkejte až začnou praskat. Nechte mírně vychladnout a pak ho přes nějakou gázu přelijte do další nádoby a odložte na několik hodiny, aby plody okapaly (nevymačkávejte je).

  Tím vám vznikne čistá koncentrovaná šťáva, kterou pak už jen stačí rozmíchat a svařit v poměru 1:1 s cukrem (na litr šťávy kilo cukru a šťáva z jednoho citronu), vroucí sirup z bezu přelijte do sterilních lahviček, zavíčkujte a dejte do tmy a chladu, kde by vám měly vydržet půl až tři čtvrtě roku.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Jak udělat sirup z plodů černého bezu
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">