Smažené jídlo během těhotenství

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel neurontnMig a poslední změna proběhla před 5 dny a 16 hodinami.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • Radka
  Host

  Mám strašně ráda různé řízky a smažák, četla jsem ale, že během těhotenství bych se těmto jídlům měla vyhýbat? Znamená to, že se jich vůbec nesmím dotknout a nebo, že jednou za čas řízek neškodí?

  admin
  Správce

  Vyloženě zakázané nejsou, ale rozhodně se je nedoporučuje z mnoha důvodů. Smažené potraviny jsou výrazně hůře stravitelné, o jejich zdravosti ani nemluvě. Ale pravděpodobně to sama víte. Na druhou stranu stačí použít selský rozum. A nebo se poptat našich rodičů či rodičů jiných dětí. Uvidíte, že jednou za čas si něco smaženého během těhotenství dala téměř každá maminka. A bez nějakých negativních dopadů (pozor, ale vaše tělo vám může taky občas říci ne a zareagovat trošku radikálněji).
  Jen obecně, pokud smažené, dávejte si ho doma, kde víte jaký byl použit olej, jaké suroviny tam byly a jak to později opečoval (může se vám totiž stát, že někdo smažil už něco předsmaženého na tzv. vyjetém oleji a ještě to nenechal okapat).

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Smažené jídlo během těhotenství
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">