Posílení vlasů přírodní cestou

Fotografie jemných vlasůPříčiny, díky kterým máme slabé vlasy, mohou být různé. Kromě genetických faktorů ze hraje roli i stres, nevhodný jídelníček a také únava. Výrobci kosmetických přípravků nám sice v reklamách slibují, že zrovna ten jejich šampón či nějaká zázračná vodička nám s tímto problémem pomohou, ale ve většině případů se jedná pouze o optické zlepšení. Pokud chceme dosáhnout skutečného posílení vlasů, raději bychom se měli vydat přírodní cestou.

Cibule

Cibule má vysoký obsah zinku, vitamínu B a síry. Všechny tyto látky mají velký vliv na kvalitu a pevnost vlasů, hlavně díky tomu, že působí přímo na, nomen omen, cibulky. Kůra s využitím této zeleniny možná příliš nevoní, ale je opravdu účinná. Cibuli nastrouháme na jemném struhadle. Kašičku naneseme na hlavu, tu zavineme a necháme působit přibližně půl hodiny. Také lze cibuli odšťavnit a šťávu vetřít do kůže. Bez ohledu na použitou metodu vždy si nakonec hlavu umyjeme. Léčbu opakujeme přibližně každý třetí den, dokud nám vlasy neposílí. Jistou nevýhodou této kúry je specifický zápach, který se pak line z našich vlasů. Omezit ho můžeme použitím aromatičtějšího šamponu.

Česnek

Na přírodní posílení našich vlasů se hodí i bratr cibule česnek. Měli bychom ho pravidelně jíst (pokud možno stroužek denně) a lze ho aplikovat i přímo na vlasy či přesněji na kůži. Oloupeme si pár stroužků a utřeme je nožem. Lze použít i lis na česnek, ale efekt není tak kvalitní, protože rozdrcené stroužky nejsou zpěněné a nemají uvolněné všechny užitečné látky. Vše vetřeme ke kořínkům vlasů a necháme působit dvacet minut. Pak hlavu dvakrát umyjeme. Po týdnu posilování vlasů česnekem opakujeme. Problém se zápachem je bohužel podobný jako u cibule, ale pro krásu se občas musí trpět.

Černá ředkev

Posílit vlasy nám pomůže i černá ředkev, která také obsahuje mnoho látek, co působí přímo na cibulky. Při problémech s příliš jemnými a slabými vlasy bychom ji měli jíst pokud možno co nejčastěji a navíc ji můžeme využít přímo. Postupujeme podobně jako u cibule, působí jak kašička tak i šťáva. Posilovací kúra je o trochu méně účinná než v případě obou cibulovin, ale na druhou stranu v tomto případě nemusíme tolik řešit problém s nepříjemným odérem. Ostrá vůně by měla zmizet po prvním omytí.

Kokosový nebo olivový olej

Obden můžeme kůži na hlavě masírovat vlažným kokosovým nebo panenským olivovým olejem. Jemně je vtíráme krouživými pohyby do kůže po dobu dvou až tří minut, pak ještě necháme olejíčky účinkovat přibližně čtvrt hodiny. Nakonec si pořádně umyjeme vlasy. Oba oleje působí přímo na kořínky a díky pravidelným masážím by nám naše bujná hříva měla zpevnit a zhoustnout během pěti až šesti týdnů.

A co dál?

Jak už je napsáno v úvodu, na pevnost a kvalitu vlasů má také veliký vliv únava a stres. Takže pokud chceme posílit své vlasy, musíme tyto dva faktory ze života pokud možno eliminovat a nebo minimalizovat jejich vliv. Dostatek spánku a schopnost relaxace by měl být naprostý základ. Navíc bychom pokud možno neměli používat různé gumičky na vlasy, mnohem lepší jsou spony. Hlavu si myjme v nepříliš horké vodě (ideální je vlažná až skoro studená, ale ne každý ji vydrží), před rozčesáním je dobré nechat vlasy malinko proschnout (a také je rozumné je učesat před mytím). Používat bychom měli co nejjemnější šampony s nízkým nebo žádným obsahem parabenů a sulfátů, které při dlouhodobém užívání vlasy poškozují. No a raději se vyhněme i příliš častému barvení, melírům a nadměrné vlasové stylizaci.