Potraviny lásky

Staré dobré přísloví láska prochází žaludkem zná asi každý. Obecně přijatý výklad zjednodušeně znamená, že ve vztahu je velmi důležitý také dobře nakrmený břich. Mnohem méně lidí ale ví, že ke rčení bychom s klidem mohli přistupovat i doslovně, protože některé potraviny, nápoje a koření můžeme s klidem označit za přírodní afrodisiakum.

Ananas – obsahuje enzymy, které mají vliv na tvorbu hormonů u žen i u mužů. Efekty může zesílit ještě šlehačka a med.
Broskve – na naše smysly působí už na první pohled. Už od pradávných dob bývají symbolem zralé lásky. Připisuje se jim pozitivní vliv na mužskou potenci. Podobný vliv mají mít i meruňky.
Dýně – nevypadají příliš přitažlivě, přinejmenším pro lidi s nějakým obecně přijatým vkusem, ale obsahují zinek, který silně povzbuzuje libido.
Fíky – s láskou byly spojeny už v antickém Řecku a ve starověké Číně se dávaly novomanželům.
Hrušky – jejich tvar působí velmi silně na mužskou představivost. Podávat by se měly buď v celku nebo podélně rozkrojené. Zážitek může zesílit ještě šlehačka doplněná čokoládovou polevou.
Hrozny – jedná se o klasický symbol plodnosti, který byl spojován s různými božstvy přinášejícími radost a veselí do našeho života.
Jablka – na seznam přírodních afrodisiak patří vlastně jen z biblických důvodů, protože jsou symbolem obrovského pokušení, kterému měla podlehnout Eva v ráji.
Jahody – bývají také označovány za Venušino ovoce a Venuše byla přeci bohyní lásky. I když tento název musel v antických dobách patřit drobným lesním jahůdkám, protože to, co dnes vidíme v obchodech je výsledek křížení ze sedmnáctého století. Dodají nám energii a pro pány estetický požitek ze smyslné konzumace.
Švestky – za přírodní afrodisiakum jsou považovány z důvodu svého tvaru.

Anýz – dokáže vyvolat lehkou euforii a povzbudit náš organismus. Jeho účinků si všimli už staří Římané, kteří na konci hodování, kdy se společnost pomalu chystala do svých ložnic či rozcházela po usedlosti, podávali anýzové koláčky.
Chilli – podobně jako další pálivá koření zvyšují v těle v rámci obranné reakce produkci endorfinu, který je často nazýván také hormonem štěstí.
Libeček – je tradičně uváděn jako koření, které povzbuzuje naše libido, bohužel věda zatím žádným způsobem nedokázala tento efekt potvrdit.
Skořice, kardamon a zázvor – mezi přírodní afrodisiaka byly zařazeny již ve starověku v Indii a Číně. Nejlepší efekt přináší v kombinaci s různými chutnými zákusky nebo mírně oslazenými nápoji.
Šafrán – jeho pozitivní účinek spočívá v tom, že povzbuzuje krevní oběh. Využívali ho už starověcí Féničané. Podle lidových moudrostí nejsilnější efekt je po sedmi dnech pravidelného užívání.

Čokoláda – jejím účinkům věřili už Aztékové, obsahuje malé množství kofeinu, který v nepatrných dávkách působí povzbuzujícím způsobem bez jakýchkoliv negativních efektů. Káva nebo čaj mají kofeinu výrazně více a proto se u nich efekt neprojevuje.
Med – čistý med má účinek zhruba stejný, jako kdybychom jedli například cukr. Ale jako sladidlo doplňující efekty dalších potravin je velmi úspěšný, povzbudí nás a dodá energii.
Mořské plody – patří mezi asi nejznámější potraviny s vlivem na naše libido. Nejsilnější efekt by měly mít mušle a ústřice, u kterých je efekt vnitřní také doplněn smyslnou konzumací. Ale ve skutečnosti to samé se týká i krevet nebo dokonce kaviáru.