Jak vyzrát na celulitidu

Zvláště během teplejších měsíců se ženy na celulitidu dívají jako na svého úhlavního nepřítele. Kratší sukně nebo plavky celému světu mohou ukázat jistou nedokonalost naší postavy. Proto bychom se měli na opalovací sezónu dobře připravit. Změny podkožního vaziva lze docela úspěšně redukovat i pomocí různých domácích metod. Mezi jednu z nejúspěšnějších patří kávový peeling.

Připravíme si dvě lžíce mleté kávy (na její kvalitě nezáleží, nechceme ji pít, budeme ji pouze vtírat do kůže, takže se klidně uplatní i velmi levná robusta), jednu lžíci cukru, dvě lžičky skořice, tekuté mýdlo a nějakou sklenici. Kafe nasypeme do připravené nádobky, zalijeme přibližně jednou polévkovou lžící vařící vody a rozmícháme s cukrem a skořicí. Když směs mírně vychladne, přilijeme své oblíbené tekuté mýdlo (u peelingu na celulitidu se nejvíce hodí mýdla obohacená různými olejíčky, ale není to povinnost). Množství není možné přesně určit, ale výsledek by měl být tužší, ale zároveň se ho musí pohodlně nabírat a roztírat.

A jak bychom měli tento peeling na celulitidu používat? Není nic snadnějšího. Obden ho během sprchování (koupel ve vaně se moc nedoporučuje, aby si člověk nepřidával pak zbytečnou práci s čištěním koupelny) vmasírujeme do kůže a pak ji opláchneme. Kůže by se při pravidelné aplikaci měla zpevnit a vyhladit. Výsledek je většinou stejný a nebo dokonce lepší než u různých krémů na celulitidu, které se prodávají v obchodech. Peeling má také jeden příjemný vedlejší efekt, omezuje zarůstání chloupků po depilaci.

Nesmíme zapomínat jen na jedno. Různé přípravky, včetně tohoto peelingu, likvidují celulitidu, která už vznikla. Ale problémům je vždy dobré předcházet. Tady nezastupitelnou roli hrají dvě věci – pohyb a zdravá výživa. Jestliže celý život budeme trávit jen u počítače a televize a zároveň se budeme přecpávat různými nezdravými (sladkými, mastnými a hlavně polotovarově chemickými) potravinami, tak celulitida se u nás objeví mnohem dříve a v mnohem větším množství než je to obvyklé. Dokud nezměníme návyky, ani boj pomocí kupované i domácí kosmetiky nebude příliš úspěšný.