Aloe vera na detoxikaci organismu

Aloe vera má velmi široké využití v kosmetickém průmyslu a také při farmaceutické, ale i domácí léčbě. Vypěstovat si vhodný sukulent není až tak moc náročné a pak už radostně můžeme používat svou vlastní dužinu, u které dokonale známe původ a kvalitu. Lze ji využít například při detoxikaci organismu, vhodná je i při různých potížích a zánětech trávicího systému, pálení žáhy a nechutenství.

Pro detoxikační kůru si musíme ještě sehnat kvalitní lesní med. Ten raději nekupujme v obchodech, ale pokusme se sehnat reference na skutečně kvalitního včelaře, který ho připravuje sám doma. Medy ve velkoobchodních sítích jsou ve většině případů zbaveny drtivé většiny účinných látek, které se dále přeprodávají pro potřeby farmaceutického nebo kosmetického průmyslu. A cenově se od domácky vyráběných a prodávaných téměř neliší.

Vezmeme si listy z aloe vera, zbavíme je slupky a to co zbylo zmrazíme a poté rozmixujeme do hladka. Kaši promícháme s medem v poměru dvě ku jedné ve prospěch medu a pak vše zahříváme na teplotu blížící se šedesáti stupňům (ty bychom neměli překročit, pro ohřívání je ideální klasická vodní lázeň). Směs odložíme na noc do tmy a chladu, druhého dne znovu ohřejeme stejným způsobem a pak už tekutinu přecedíme a případně ještě zbytky vymačkáme přes pláténko a rozlijeme do vyvařených sklenic.  Za účelem detoxikace podáváme pravidelně po dobu přibližně čtrnácti dnů dvě lžičky denně, první dáváme ráno alespoň půl hodiny před snídaní a druhou kolem poledního, také třicet minut před obědem.

Pokud chceme připravit léčivou směs z aloe vera, která bude prospívat našemu trávicímu traktu, nachystáme si lžíci gelu smíchaného se lžící vody (lze použít i ředěnou šťávu, jen nesmí být ničím chemickým „obohacena,“ také by v ní neměl být cukr ) lžíci kvalitního panenského olivového oleje, lžíci vymačkané citronové šťávy a vše promícháme. Tento domácí lék pijeme denně na lačno půl hodiny před jídlem (nejčastěji se podává ráno, ale není to nutné), v případě dlouhodobých problémů s trávicí soustavou léčba může trvat až šedesát dní.