Gel po depilaci a opalování s aloe vera

Přírodní gel po opalování a depilaci, který vyrobíme z dužiny aloe vera, růžové vody a trošky glycerinu skvěle hydratuje a výrazně urychluje regeneraci podrážděné pokožky. Navíc opravdu krásně voní. Jeho příprava je velmi jednoduchá a pokud máme po ruce suroviny, zabere nám doslovně jen pár minut.

Základní surovinou je v tomto případě, nomen omen, gel z aloe vera. Právě jemu výsledný výrobek vděčí za ochlazující, uklidňující a regenerační vlastnosti. Lze ho získat i z doma pěstovaných sukulentů, ale asi nikdo nemá po ruce dostatečně velké „plantáže,“ aby ho mohl pro výrobu použít pokaždé. Bohudík lze tuto surovinu koupit v obchodech, jen si musíme dávat pozor na koncentraci a také případné použití konzervantů. Ideální je co „nejsytější“ neboli stoprocentní, ale pokud je nad devadesát, tak se také nic nestane. Někdy gely také již obsahuje glycerin, v takovém případě ho už nepotřebujeme přidávat extra. Hezkou vůni naší domácí kosmetice dodá růžová voda, ta navíc čistí a osvěžuje pleť. Není nutná, pokud bychom chtěli připravit gel po holení a opalování určený hlavně pro pány, tak ji přidávat nemusíme. V receptu ji v takovém případě nahradíme tak zvanou destilkou. Pro lepší roztírání se dává troška glycerinu, ale jak už bylo uvedeno výše, ne vždy je to nutné. V malém množství tato látka pomáhá gelu s hydratací.

No a nyní už přejděme k samotné přípravě. Jak je uvedeno v úvodu, jedná se o naprosto banální proceduru. Vezmeme si třicet mililitrů růžové vody (nebo v pánské verzi měkkou destilovanou vodu), dvacet mililitrů gelu z aloe vera a půl kávové lžičky glycerinu. Vše dáme do nějaké nádobky, ve které suroviny dokonale rozmícháme, případně i protřeseme. Pak už stačí přípravek přelít do nějaké plastové lahvičky či vhodné tuby a uložit někam do chladu. Hotovo. Jak asi každý vidí, víc než několik minut to opravdu nezabere. Pozor, před každým použitím je dobré gel pořádně protřepat.

tip: Pokud vám nesedne vůně růžové vody nebo ji nechcete kupovat, není to nějaký velký problém. Místo ní můžete použít také destilku, kterou obohatíte přibližně čtyřmi kapkami vašeho oblíbené kvalitní silice.