Čokoládové pleťové masky

Jak říká jedno moudré rčení, devět z deseti lidí miluje čokoládu a ten desátý lže. Jejím základem jsou kakaové boby, které se různými způsoby zpracovávají a tak postupně vznikne jedna z nejoblíbenějších světových pochoutek. Ale kakao můžeme využít nejen pro potěšení mysli a žaludku. Čokoládové pleťově masky prospívají také naší pokožce.

Pleťová maska pro všechny typy pleti – rozmixujeme půl deci kvalitního kakaa,* dvě lžíce medu jeden a půl lžíce šlehačky, jeden a půl lžíce ovesných vloček a lžičku tvarohu. Hladkou kašičku naneseme na obličej (lze i na krk či na dekolt), kde ji necháme účinkovat přibližně deset minut (pokud budeme mít pozitivní zkušenosti, klidně při další aplikaci působení prodlužme na čtvrt hodiny). Nakonec vše opláchneme teplou vodou.

Čokoládová maska pouze pro suchou pleť – dokonale rozmícháme lžíci kakaa, plnotučného mléka, medu a jogurtu. Po nanesení ji necháme účinkovat přibližně pět minut. Tato maska hydratuje a uvolňuje pokožku.

Zpevňující maska proti celulitidě – deset lžiček kakaa promícháme se stejným množstvím kvalitní instantní kávy, přidáme tři lžičky skořice. Vzniklý prášek smícháme s oblíbeným tělovým balzámem tak, aby nám vznikla hustá kaše. Tu naneseme na problematické partie, zabalíme do potravinové fólie a lehneme si na dvacet minut pod peřinu (teplo výrazně zlepšuje účinky zkrášlující kúry). Po uplynutí této doby se samozřejmě omyjeme.

Čokoládová tělová maska – půl deci kakaa smícháme s šesti lžícemi co nejtučnější zakysané smetany, třemi lžícemi kvalitního medu od včelaře a stejným množstvím ovesných vloček, které jsme dříve rozmixovali na dokonale jemný prášek.  Směs naneseme na celé tělo, zabalíme se do nějakého staršího ručníku a ještě přikryjeme dekou. Lehneme si na hodinku a necháme masku vyživovat a hydratovat naši kůži. Nakonec se opláchneme ve vlažné vodě.

Čokoládová koupel – není to sice maska, ale pozitivní efekt na naši pleť a příjemnou relaxaci dopřeje také. Jednu skleničku kakaa zalijeme čtyřmi lžícemi sklenicem plnotučného mléka a pořádně rozmícháme. Napustíme si vanu a když je akorát nalijeme do ní kakaovou směs, kterou ještě pár minut před nalitím obohatíme lžící skořice a lžící medu. V koupeli relaxujeme dvacet minut.

* kakaem se ve všech případech myslí čistý prášek a ne nějaký instantní čokoládový nápoj.