Vyzkoušejte působení čistých přírodních látek na své tváři. Zapomeňte na chemikálie z drogerií a parfumerií, podívejte se do ledničky či do spižírny, které jsou ve skutečnosti plné různých užitečných a hlavně naturálních surovin, které prospějí nejen vám, ale budou velmi šetrné k přírodě. Tentokrát se podíváme na sedmero pleťových masek určených pro normální pleť.
1. Pomerančová pleťová maska – promícháme šťávu vymačkanou z poloviny citronu s jednou lžící ovesné mouky (nebo umeleme ovesné vločky) a šálkem plnotučného (pokud možno čerstvého) mléka. Řídkou kašičku naneseme na obličej a případně i do výstřihu a necháme působit dvacet minut.
2. Moučná pleťová maska – dvě lžíce mouky promícháme s jednou lžičkou medu a pak za stálého míchání přiléváme teplé plnotučné mléko, dokud nám nevznikne hladká pasta. Tu naneseme na obličej a necháme účinkovat patnáct minut.
3. Tvarohová pleťová maska – jednu lžičku sušené zelené petržele nebo dvě lžičky petržele čerstvé rozdrobíme a promícháme se třemi lžícemi kvalitního plnotučného tvarohu. Nanášíme na obličej i na krk a necháme účinkovat dvacet minut.
4. Očišťující ovesná maska – tři lžíce ovesných vloček zalijeme třemi lžícemi vroucí vody, přikryjeme nějakou pokličkou a odstavíme, dokud nám nevychladnou. Nabobtnalou vlažnou směs promícháme s jednou lžičkou tekutého medu. Vše naneseme na obličej a výstřih a necháme působit dvacet minut. Po klasickém opláchnutí masky vlažnou vodou ještě omyjeme obličej vodou studenou.
5. Jogurtová pleťová maska – dvě lžíce jogurtu, dvě lžíce bramborové mouky a jednu lžíci dobrého medu promícháme a kašičku naneseme na obličej. Počkáme dokud nám na něm neztuhne, pak opatrně ji prsty rozdrolíme a opláchneme studenou vodou.
6. Maska z pšeničných vloček a smetany – dvě lžíce zakysané smetany promícháme se lžící tekutého medu a pak postupně přimícháme pšeničné vločky tak, aby nám vznikla hustá kašička. Masku naneseme na obličej a necháme účinkovat přibližně dvacet minut.
7. Květinová pleťová maska – budeme potřebovat dvě lžičky sušených heřmánkových kvítků, lípy, levandule a šalvěje. V mističce či hmoždíři je rozdrtíme na prach, který zalijeme takovým množstvím horké vody, aby nám vznikla kašička. Nádobu zakryjeme pokličkou, necháme přibližně deset minut bobtnat, přimícháme ještě trochu horké vody a teplou masku nanášíme na obličej, kde ji necháme působit dvacet minut.
info: pokud není uvedeno jinak, vše oplachujeme vlažnou vodou.