Čistící emulze na akné

Je velké množství metod boje s akné. Existují různé léčivé i kosmetické přípravky, které můžeme koupit v lékárnách, je zde i spousta domácích metod. Úspěšnost ovlivňuje mnoho faktorů. Co působí na jednoho, u druhého nemusí mít efekt. Ale ve většině případů potíže s akné zmenší, a u někoho dokonce úplně odstraní, pravidelné užívání čistící emulze.

Uhrovitá pleť by měla být čištěna přinejmenším dvakrát denně. V létě z důvodu horka, prachu a potu by to mělo být ještě častěji a také nezapomínejme na čištění pokožky po každé větší fyzické námaze. Čistících kosmetik je opravdu velké množství, ale ty cenově nejdostupnější převážně mají jednu velkou vadu. Při častém užívání pleť příliš vysouší a to v případě akné také není to pravé ořechové. Velmi šetrné přípravky jsou pro změnu převážně dost drahé. Takže by to chtělo nějaký kompromis, kterým může být domácí čistící emulze.

Příprava je velmi jednoduchá a suroviny rozhodně nezruinují domácí rozpočet. Budeme potřebovat půl skleničky panenského olivového oleje, půl skleničky jablečného octa*, lžíci kvalitního domácího medu, lžíci otrub a lžíci na prášek umletých mandlí (samozřejmě nesolených). Všechny suroviny pečlivě promícháme, dokud nám nevznikne hladká emulze. Tu přelijeme do vyvařené lahvičky (naprosto ideální je nějaká s pumpičkou, například po tekutém mýdle) a uskladníme. Trvanlivost by měla být přibližně čtrnáct dní.

Tuto čistící emulzi, která nám může pomoci proti akné používáme, jak už bylo zmíněno na začátku,  minimálně dvakrát denně nebo podle potřeby či ročního období. Naneseme malé množství na obličej a případně na dekolt a jemnými krouživými pohyby přípravek vmasírujeme. Necháme účinkovat přibližně minutu a pak si pleť opláchneme teplou vodou. Díky pravidelnému používání se nám pořádně vyčistí póry a navíc budeme mít  hladkou, velmi dobře vyživenou a hydratovanou pokožku.

* Není nutno se děsit slova ocet. Ten jablečný je něco úplně jiného než klasický lihový a to nejen vůní, která je u jablečného velmi jemná. Je součástí mnoha domácích léčivých přípravků, má kvalitní antibakteriální a desinfekční účinky. Navíc ho lze velmi snadno vyrobit doma viz https://www.prostezdravi.cz/jablecny-ocet-vyroba/