Domácí metody na odčervení lidského těla

Podle různých výzkumů je lidská populace mnohem více napadená různými parazity, než by se mohlo na první pohled zdát. Existují i teorie, které tvrdí, že spousta dnešních potíží s imunitou je právě spojená s výrazně větším výskytem „červíků“. Lékaři v této záležitosti také neprezentují nějaký jednoznačný postoj, shodnou se ale na tom, že rozhodně bychom se neměli odčervovat sami bez konzultace za pomoci jakýchkoliv léků a už vůbec bychom neměli sahat po různých chemikáliích. Ale proti čistě přírodním metodám, které využívaly už naše prababičky, převážně nic nenamítají.*

Lák z kvašené zeleniny

Jedním z nejtradičnějších domácích léků, který se již stovky let doporučuje při odčervování lidského těla, je lák z rychlokvašek. Tato tekutina obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek a její účinek ještě posiluje přidání česneku, který je znám svými silnými antibakteriálními i antimykotickými vlastnostmi a různým parazitům rozhodně nevoní. Pro přípravu odčervovacího léku si vezmeme velkou sklenici a přelijeme do něj lák z rychlokvašek nebo jiné takto naložené zeleniny (velmi dobrý je například kvas z červené řepy). Vymačkáme do něj deset oloupaných stroužků kvalitního česneku, promícháme a vše odložíme do tmy a chladu na deset dní. Pijeme každý večer „panáčka“ tekutiny po dobu po dobu jednoho měsíce. Pro zesílení účinků se doporučuje během odčervování co nejvíce omezit tučné potraviny a sladkosti.

Dýňová semínka

Dalším domácím lékem používaným na odčervení jsou, jak už naznačuje i podnadpis, dýňová semínka. Obsahují jisté množství kukurbitacinů, které poškozují nervovou soustavu parazitů obývajících naši trávicí soustavu. Pro očištění bychom měli  sníst na lačný žaludek dvě plné lžíce oloupaných nesolených semínek. Pro zlepšení účinků se někdy také doporučuje následně tři hodiny nic nejíst a nakonec vypít ještě trochu nějaké pročišťující minerálky nebo ricinový olej. Ve verzi s olejem léčbu opakujeme nejdříve po třech dnech, pokud jíme jen čistá semínka, odčervovací kúra by měla trvat přibližně týden.

Bylinky

V boji parazity nám mohou pomoci i bylinky. Jednou z nejoblíbenějších je jednoznačně pelyněk, který můžeme najít i v mnoha přírodních odčervovacích směsích. Nejčastěji se podává tinktura, kterou si připravíme tak, že jeden díl sušených bylin zalijeme čtyřmi díly čtyřicetiprocentního alkoholu, necháme louhovat alespoň dva týdny a pak přecedíme. Podáváme po lžičce dvakrát až třikrát denně. Nebo můžeme každý den popíjet pelyňkový čajík. Lžíci sušené byliny zalijeme sklenicí vroucí vody a necháme půl hodiny louhovat. Pijeme po lžících průběžně během celého dne. K dalším přírodním léčivům používaným při odčervení patří ještě ořešák, hřebíček, tymián, oregano, anýz, kurkuma a lapacho.

* Pokud máme jistotu, že je naše tělo napadeno parazity, stejně bychom místo automatické samoléčby měli nejdříve navštívit odborníka a s ním pak probrat následující postup.