Domácí pedikúra s diviznou

V létě krásně žlutě kvetou diviznyZákladem péče o chodidla doma je mýdlová nebo slaná koupel, po které si změklou kůži ošetříme škrabkou na paty. Je to docela účinné, můžeme si lázeň zdokonalit ještě různými přípravky koupenými v drogerii či lékárně. A nebo využijeme sílu matičky přírody a naše domácí pedikúra se bude opírat o zázračnou sílu divizny.

Divizna se v lidové medicíně převážně využívá proti různým zánětům v dutině ústní a pomáhá také při odkašlávání, které je významnou součástí léčby mokrého kašle. Ale využívá se i při kašli suchém, protože vytváří na naší sliznici ochrannou vrstvu, která má uklidňující účinky. A to není všechno, tato bylina se doporučuje i při různých problémech s trávením, působí močopudně a dá se využít i při celkové detoxikaci organismu. Používala se také jako součást obkladů na špatně hojící se zranění, hemeroidy a různé vyrážky. Její vnější změkčující a také antibakteriální účinky využívá i domácí pedikúra.

Příprava příjemné lázně s diviznou je velmi snadná. Budeme potřebovat jen nějakou větší mísu, kam namočíme nohy, patnáct gramů sušené byliny a vodu. Diviznu nasypeme do misky, zalijeme ji vroucí vodou, jemně promícháme vařečkou, přikryjeme utěrkou a necháme deset minut louhovat. Po uplynutí této doby koupel trochu ochladíme tak, aby byla teplá, ale ne horká a namočíme svá chodidla na přibližně půl hodiny. Poté stačí již vzít škrabku na paty a řádně své nožky ošetřit.

Rozdíl mezi typickou solnou či mýdlovou koupelí a lázní využívající diviznu je vidět na první pohled. Po tak zvané klasice je kůže změklá jen na povrchu, po ošetření svrchní vrstvy stejně narazíme na zrohovatělou pokožku, která moc dolů nejde a leckdo pak sahá i po výrazně radikálnějších nástrojích, jako je například žiletka. Pedikúra s diviznou nemusí řešit tento problém. Na celé patě máme jemnou kůži a to až do hloubky, kterou je doslovně radost ošetřovat. Poté co skončíme, můžeme obdivovat rovnoměrně navlhčenou, pokožku a krásně jemná chodidla. No a když si připočteme antibakteriální účinky této krásné zlatavé bylinky, tak opravdu asi není co řešit.