Jedním z nejoblíbenějších domácích receptů proti akné je drožďová pleťová maska. Má své nadšené zastánce, ale i přibližně stejný počet odpůrců. To naznačuje, že droždí používané zevně může být skutečně úspěšné v boji s různými vřídky, ale zároveň dokáže u někoho vyvolat nepříjemné problémy. Pro ty je zde drožďová kůra, při které se kvasnice naší kůže nedotknou, ale po několika týdnech najednou zjistíme, že máme výrazně zdravější pleť.
Výroba nápoje je velice snadná. Na jednu porci budeme potřebovat čtvrt klasické kostky droždí (váhově by to mělo být kolem deseti gramů), které rozmícháme se dvěma lžičkami cukru (občas se doporučuje místo něj med, ale je to více méně zbytečné, rozhodujme se podle chuti), pak směs zalijeme půl druhou lžící vařící vody, znovu rozmícháme a na konec kašičku zalijeme sklenkou horkého mléka. Nápoj podáváme denně před snídaní. Tato léčba akné má i další pozitivní účinky. V naprosté většině případů můžeme již přibližně po deseti dnech pozorovat zlepšený stav našich vlasů a nehtů.
Existuje dva rozdílné přístupy k délce této kůry. Část lidí prohlašuje, že bychom drožďový nápoj měli pít týden, po kterém následuje sedmidenní pauza a to vše by mělo trvat maximálně měsíc , zbytek tvrdí, že je droždí lepší pít neustále do chvíle, kdy zpozorujeme, že se nám stav pleti výrazně zlepšil, ale ne déle než tři týdny a pak pár dní pauza a maximálně ještě jeden takový cyklus. V obou případech zázraky nečekejme po jednom či dvou dnech, vždy je to běh je to běh na trošku delší trať.
To jakou metodu si vybereme by mělo asi nejvíce záležet na reakci našeho organismu. Je sice fakt, že spařením droždí v něm zabijeme bakterie, které by mohly vyvolávat různé menší střevní potíže, ale bohužel ne na každého to funguje ve sto procentech. Takže pokud cítíme během této kůry proti akné nějaké problémy s trávením, raději si vyberme verzi s pauzami. Možná bude trvat trochu déle, ale náš žaludek nám bude vděčný.