Jak urychlit růst vlasů

Průměrné přirozené tempo růstu vlasů je přibližně jeden centimetr za měsíc. S trochou správné péče ale můžeme tento proces o něco urychlit, i když není zase možné očekávat nějaké naprosté zázraky, jako například krásná kštice pod lopatky za pouhé tři měsíce. Dlouhé vlasy vždy vyžadují více trpělivosti.

1. pokud chceme mít dlouhé vlasy musíme je paradoxně jednou za čas… zkrátit. Zastřihávání konečků je nutnost, protože vlasy se přirozeně třepí a rozdvojují, takže bez tohoto kroku bychom stejně nikdy neměli dostatečně dlouhou a hezkou hřívu. Doporučuje se to dělat přibližně jednou za dva až tři měsíce.

2. povzbudit cibulky můžeme pravidelnými olejovými masážemi kůže na hlavě. Pomůže i maska, kterou připravíme ze lžíce panenského olivového oleje, který rozmícháme se žloutkem. Kašičku naneseme na vlhké vlasy, ty zabalíme do potravinové fólie, ručníku a necháme půl hodiny působit. Pak hlavu normálně opláchneme

3. základem pro rychlejší růst je používání správné vlasové kosmetiky, která odpovídá typu našich vlasů.

4. pokud možno se vyhýbáme přesušování vlasů, takže fény používáme jen v naprosto nutných případech (a pokud možno vůbec), vyhnout bychom se měli žehličce, kulmě či elektrickým natáčkám.

5. kopřiva má velkou sílu a dá se využít i pro lepší růst vlasů. Hrst byliny zalijeme vařící vodou, necháme louhovat patnáct minut a vzniklou tekutinou vlasy oplachujeme po každém mytí.

6. důležitý je i jídelníček. Měl by obsahovat dostatek vitamínů, minerálů a bílkovin – lidé s vyváženou zdravou výživou většinou v tomto nemají problém, možná by jen měli popřemýšlet jak ještě trochu zvýšit přísun vitamínu B a také křemíku. Velmi důležitý je i správný pitný režim.

7. naše prabáby nedaly dopustit na masku z bílků, která vlasy zpevňuje a vyživuje a tím pádem i urychlí jejich růst. Stačí je jen oddělit od žloutků, nanést na vlasy a nechat čtvrt hodiny působit. Pak hlavu opláchneme.

8. některým lidem pomáhá každodenní pití droždí – čtvrt jemně rozdrobené kostky zalijí teplou vodou a po pěti minutách vypijí.

9. česat bychom se měli každý den, ale bez přehánění, stačí jemně rozčesat vlasy ráno a večer (většinou se doporučuje česat na sucho, ale u delších by to už mohl být problém). Díky tomu promasírujeme kůži na hlavě, prokrvíme ji a povzbudíme cibulky k rychlejšímu růstu.

10. dvakrát do týdne můžeme vlasům dopřát cibulový oplach. Několik pokrájených cibulí uvaříme a teplou vodou si pořádně opláchneme hlavu. Po pěti minutách ji opláchneme ještě studenou vodou, použijeme oblíbený kondicionér (jak už bylo uvedeno výše, měl by odpovídat typu našich vlasů) a pak ještě jednou vodou opláchneme.