Jak vybrat dárek pro ženu

Každý člověk je jiný a proto neexistuje jeden univerzální návod, díky kterému by se nám vždy podařilo vybrat dokonalý dárek. Na druhou stranu existují určité rady a postřehy, které výběr správného dárečku mohou usnadnit. Na následujících řádcích se podíváme na to, co by bylo dobré zohlednit v situaci, kdy obdarovávaným má být žena.

1. výběr dárku by nejvíce mělo ovlivnit to, jaký máme vztah k dané ženě. Nevhodně vybraný dar může naznačit i cit, který ve skutečnosti neexistuje.

2. jednu ženu může víc potěšit dárek praktický, druhá zase upřednostní nějakou ozdobu či krásnou vůni, ale v obou případech je téměř vždy velmi důležité, jak vybraný dar vypadá. Hezké balení je téměř povinnost, originální tvary a barvy určitě neuškodí.

3. oblečení nebo obuv nebývá dobrým dárkem. Lze je pořizovat jen nejbližší osobě, u které se lze snadněji trefit do vkusu a rozměrů. Ale i v tomto případě je lepší nějaký poukaz.

4. docela vhodné mohou být různé doplňky, jako šátky či šály, čepice nebo samozřejmě různé varianty kabelek. Lze je věnovat i opakovaně, protože na tyto věci je ve skříni vždy dostatek místa.

5. u výběru parfémů je nejbezpečnější se řídit tím, co žena už vyzkoušela a spokojeně používala. Jestliže si nejsme jisti, lepší než slepý výběr podle našeho čichu je dotaz na asistentku v obchodě. Kosmetické přípravky raději také řešme poukazem, ženy si je nejraději vybírají samy.

6. bižuterie může mít mnoho vedlejších významů. Raději ji dávejme jen nejbližším. Na začátku vztahu je lepší se raději krotit a pokud chceme darovat nějaký šperk, raději by to měla být jen drobnost.

7. žertovné dárky či nějaký extrémní zážitek jsou dobré pro muže, většina žen je ale neocení.

8. krásným darem může být společná romantická večeře při svíčkách v oblíbené restauraci. Pokud ráda cestuje, můžeme popřemýšlet i o zajímavé dovolené. Jen nesmíme zapomenout na to, že na prvním místě má být zajímavá pro ni. Túra po Himalájích je velmi nevhodným darem pro ženu, která si jako ideální odpočinek představuje ležení na pláži.

9. při nákupech a výběru se nebojme zeptat prodejce, co si o našem nápadu myslí a jestli by přeci jen nedoporučil vybrat něco jiného. Tato nápověda může být užitečná, jen se nesmíme nechat natlačit do bezhlavého utrácení – ženy mají rády exkluzivní a drahé dary, ale neměly by zruinovat chod celé domácnosti.

10. kolegyním z práce a jiný ženám, ke kterým nemáme skutečný vztah buď nedáváme nic a nebo se při výběru dárku zaměříme na nějaké drobnosti – ideální jsou různé hrnečky, ozdůbky či předměty nějak spojené se svátky.