Jak vybrat dárek pro muže

S Vánocemi, svátky a narozeninami je automaticky spojen zvyk dávání různých dárků. Asi každý touží obdarovávat něčím, co přinese obdarovanému velikou radost. Jenže ne vždy je to úplně snadné. Podívejme se, na co bychom se měli zaměřit v situaci, když se snažíme vybrat dárek pro muže např. otce, bratra, kamaráda či partnera.

1. na začátku bychom měli popřemýšlet o tom, co obdarovávaného muže nejvíce zajímá či jaký má koníček. Dárek, který s ním bude nějakým způsobem spojený nejpravděpodobněji přinese největší radost. Konkrétní věc nelze poradit, protože hobby jsou tisíce, počínaje různým sběratelstvím, přes knížky, auta, rybaření a téměř nekonečně mnoho dalších záležitostí (dokonce i koukání na televizi může být koníčkem a určitě lze vymyslet něco, co dlouhý čas před obrazovkou dokáže zpříjemnit). Jestliže koníčku nerozumíme, není žádná ostuda se zeptat nějakého kamaráda a nebo odborníka v obchodě, kupovat na slepo hloupost nemá smysl, to je lepší vybrat dárek jiným způsobem.

2. jestliže z nějakého důvodu nemůžeme vybrat věc, která je spojená se zájmem, podívejme se a nebo se nenápadně poptejme co praktického potřebuje. Tady je také velmi široká škála výběru. Například se dá říci, že každý upotřebí nějaké oblečení – jen u toho pozor, pokud si to vyloženě nepřeje, antidárkem jsou bačkory, ponožky nebo spodní prádlo. Také velmi oblíbená kravata nebývá nejlepším darem, zvláště pokud je obdarovávaný muž téměř nikdy nenosí. Muži často ocení různé technické záležitosti spojené s tak zvaným kutilstvím, automobily či elektronikou a počítači.

3. pokud se nemůžeme rozhodnout pro nic zájmového a nebo užitečného, můžeme mu jako dárek vybrat zážitek. Nejlepší je se v něm orientovat podle zájmu a odvahy, ale u tohoto typu darů velmi často potěší i nějaká zvláštnost či extravagance.

4. někdy se stane, že dárek pro muže nebudeme schopni vybrat ani jedním z tří výše uvedených způsobů. Pak zůstává stále v záloze univerzální, ale trošku nudná kosmetika a nebo láhev nějakého oblíbeného nápoje. Případně lze vymyslet a naplánovat nějakou společnou večeři v oblíbené restauraci a nebo nachystat něco skvělého doma. U starších mužů lze popřemýšlet o něčem spojeném se zdravím anebo o předmětu, který bude mít nějakou sentimentální hodnotu.

Obecně při výběru dárku je dobré pamatovat na to, že ne vždy rozhodují peníze, někdy i vlastnoručně vyrobený předmět může přinést mnohem více radosti, než extrémně drahý dar. Při kupování je dobré se navíc řídit zásadou, že cena by měla být v nějakém poměru k vztahu, jaký s obdarovávaným mužem máme. Pro kamaráda je rozhodně nevhodné kupovat něco extrémně drahého, u partnera cenu přizpůsobujeme jen dárku a obsahu naší peněženky.