Acylpyrin pro naprostou většinu lidí znamená jen lék na horečku a různé druhy bolestí. Lékaři občas doporučují u některých zdravotních problémů využít i jeho protizánětlivé účinky. Ale tím jeho používání v domácnosti končit nemusí. Existuje i několik babských rad, jak oblíbenou pilulku zaangažovat i při různých dalších zdravotních nebo kožních potížích.
1. acylpyrin může úspěšně bojovat i proti mozolům nebo zrohovatělé kůži. Rozdrtíme několik pilulek na prášek a přidáme do nich trochu vody a citronové šťávy (na pět acylpyrinů by mělo stačit půl lžička jedné a půl lžička druhé tekutiny). Všechno pečlivě rozmícháme tak, aby nám vznikla kašička, tu naneseme na problematická místa, zakryjeme ji teplým obkladem a fólií a necháme účinkovat asi deset minut. Po několika takových zákrocích bychom měli problémy snadno a bezbolestně odstranit pemzou.
2. acylpyrin mohou využít paradoxně i lidé, kteří se hodně potí. Lék je sice problému nezbaví, ale může jim pomoci při odstraňovaní skvrn od potu na oblečení. Pokud si všimneme, že i po vyprání nám na oblíbeném triku zůstala ošklivá žlutá skvrna, můžeme rozdrtit a rozmíchat čtyři pilulky v přibližně litru vody a do této tekutiny oblečení namočit zhruba na tři hodiny. Pak už jen všechno vypereme a mělo by být pro problému.
3. acylpyrin sice není antivirotikum, ale má protizánětlivé účinky. Ty podle různých vědeckých výzkumů mohou při pravidelném podávání pomoci organismu při boji s opary a zkrátit čas léčby přibližně o jednu třetinu. Acylpyrin by měl urychlovat hojení kůže v místě oparu. V tomto případě jeho použití určitě konzultujme s lékařem, zvláště pokud nám už předepsal nějaký jiný lék.
4. v létě je vždy dobré mít po ruce platíčko s acylpyrinem. Ani ne tak na polykání, protože přeci jen riziko různých nachlazení je v tomto období výrazně nižší, ale jako lék na kousnutí od hmyzu. Když nás cokoliv štípne, stačí rozdrtit pár pilulí, promíchat je s oblíbeným balzámem na ruce a vetřít je na postižené místo.
5. někdy se také doporučuje na očišťování pleti a jako pomocník při boji s akné (nesmí mokvat) a komedony. Acylpyrin rozdrtíme, promícháme se lžičkou vody, medu a vybraného panenského oleje (použijeme ten, co máme doma nebo náš nejoblíbenější, důležité je jen to, aby byl lisovaný za studena). Vzniklou masku naneseme na obličej, vyhneme se jen očím a ústům. Po deseti minutách vše opláchneme teplou vodou. Pozor, tato metoda není vhodná pro každého, u některých lidí může vyvolat alergickou reakci.