Pět tipů jak na štípnutí od komára

Štípnutí od komára velmi silně svědí a znepříjemňuje nám život. Člověk má chuť se neustále škrábat a pokud si bzučící upír vybral za svůj cíl obličej, většinou se den dva neukazujeme na veřejnosti. V lékárně se prodávají různé spreje a mastičky na komáří štípance, ale stejně úspěšná může být i domácí léčba. Navíc je výrazně levnější a navíc není důvod tělo neustále „obohacovat“ různými chemikáliemi. Podívejme se jak na to.

1. skvělé je mít po ruce banán. Když si štípanec několikrát promasírujeme vnitřní stranou kůrky tohoto ovoce, úlevu bychom měli ucítit doslovně během pár minut.

2. v každé domácí lékárničce bychom měli mít černé uhlí (zvlášť důležité je to v létě, kdy není o žaludeční potíže nouze). Stačí vzít několik tabletek, rozmačkat je na prášek a rozmíchat s vodou tak, aby nám vznikla kašička. Tu naneseme na štípnutí od komára, zajistíme gázou a necháme účinkovat. Svědění zmizí téměř okamžitě a otok by se měl začít velmi rychle zmenšovat.

3. banální a přitom velmi úspěšná metoda, kterou zmenšíme svědění a omezíme vznik otoku po štípnutí od komára, využívá… obyčejnou lžičku nebo lžíci. Stačí, když si ji nahřejeme pomocí horké vody a přiložíme na místo, kde na nás zaútočil krvelačný hmyz.

4. látky obsažené v komáří slině, které sice na začátku působí jako anestetikum, ale později jsou zodpovědné za nepříjemné svědění, může velmi dobře zneutralizovat čaj. Je jedno, jestli si vybereme černý nebo zelený, dokonce v něm mohou být příměsi různých bylinek (ale neměl by to být čistý ovocný bez čaje), musí jen být v sáčku. Necháme ho kratší dobu louhovat, pak sáček vylovíme, trošku vymačkáme, necháme vychladnout, poté ho umístíme na štípanec a něčím připevníme (případně i ovážeme, abychom všude nedělali fleky).

5. nejen doma, ale i v různých barech či restauracích by měl být dostupný led. Stačí vzít kostku, jemně ji do něčeho zabalit a přiložit na místo štípnutí. Úleva je téměř okamžitá a také se výrazně zpomalí otékání.

tip: dobré je výše uvedené metody kombinovat, také nesmíme zapomínat na to, že každý na štípnutí od komára reaguje trošku jinak