Tasemnice na hubnutí

Existují asi už tisíce různých diet, které by nám měly pomoci shodit nějaká ta kila dolů. Převážně nejsou moc účinné, někdy i mírně mohou škodit našemu zdraví. Jejich nepříliš přesvědčivé výsledky mohou vést některé lidi k naprosto šíleným nápadům, jak by mohli bojovat se svou nadváhou. Jedním z nich je pravidelně se vracející móda na tasemnice (pilulky s nimi) využívané za účelem hubnutí.

Tabletky s tasemnicí se rozhodně nedají koupit v žádném obchodě s léčivy ani je nepředepíše jakýkoliv lékař. Ale když je někde poptávka, tak existuje i nabídka a mimo oficiální cesty je bohužel pořídit lze. Prodejci se většinou chlubí, jak se díky nim strašně rychle hubne a že pak se bez nejmenších problémů parazita zbavíme, takže vlastně neexistují žádné komplikace. Tato tvrzení s pravdou nemají vůbec nic společného. Už jen z toho důvodu, že jde o neoficiální produkt, takže nikdo neověřuje, jaký druh tasemnice do organismu dostaneme.

Lidé s tímto parazitem opravdu hubnou, i když možná přesněji by se mělo říkat, že strádají či velmi rychle mizí před očima. Tasemnice se nezaměří na nějaký tuk či problematické partie, ji zajímá to samé, co potřebujeme k normálnímu zdravému životu. Proto se postupně nemocný člověk začíná cítit neustále unavený, pronásledují ho nevolnosti, bolest hlavy, silné průjmy, chudokrevnost a nakonec ho čeká celkové oslabení organismu a imunitního systému, což může mít naprosto fatální důsledky. Navíc je ohrožením pro své okolí, protože parazit se dokáže celkem snadno šířit, zvláště mezi členy rodiny.

Délka a komplikace léčby záleží na druhu tasemnice, jejíž zárodky byly v koupené tabletce na hubnutí. Pacient musí dodržovat všechna doporučení, protože pokud mu v těle zůstane i třeba minimální kousek parazita, problém se znovu vrátí. U některých druhů se doporučuje chodit i po vyléčení pravidelné kontroly, které mohou až i deset let. Proto jakékoliv nápady hubnout spolu s tímto parazitem hraničí s šíleností či pokusem o sebevraždu a když uslyšíme, že někdo o nich přemýšlí, tak bychom mu měli tuto představu velmi rázně vypudit z hlavy.