Vyrážka ve výstřihu

Odvážný výstřih dnes už u většiny lidí v naší zemi pobouření nevyvolá. Ve správné chvíli, na správném místě a s vkusným oblečením či doplňky může být ozdobou každé ženy. Bohužel dekolt je také místem, kde se velmi často objevují různé vřídky či vyrážky, které určitě nikomu nechceme ukazovat.

Neměli bychom zapomínat na to, že vyrážka ve výstřihu je jev docela obvyklý a není nutno nějak moc panikařit. Měli bychom zjistit, jaké jsou příčiny, ty vyeliminovat a v mezičase trochu přizpůsobit své oblékání. Mezi nejčastější důvody patří alergie na nějaký kosmetický přípravek, nevhodný prací prášek, bižuterie (zvláště pokud obsahuje nikl) a nebo alergická reakce na nějakou potravinu. Dekolt je také místem, ve kterém se častěji objevuje akné – pokud tímto problémem trpíme na obličeji, je velmi pravděpodobné, že ve výstřihu se dříve nebo později objeví také. Mezi další, méně časté příčiny vyrážky patří alergie na slunce či reakce na pot, odřeniny způsobené příliš drsným šátkem nebo oblečením a vyrážka se také může objevit během těhotenství jako součást hormonálních změn probíhajících v organismu.

A co můžeme s vyrážkou dělat? Jak už bylo uveden, musíme znát příčiny. Postupujeme vylučovací metodou, zkusíme změnit kosmetiku, upravíme jídelníček, změníme prací prášek a nebo obměníme oblečení a doplňky, které aktuálně nosíme. Obecně, dokud máme vyrážku, raději bychom si měli odpustit nošení jakýchkoliv náhrdelníků a přívěsků. Jestliže problém i navzdory všem snahám přetrvává, nebylo by na škodu navštívit lékaře. Je sice pravda, že mnoho kožních podráždění umí utlumit různé volně dostupné léky proti alergii a také je zde velký výběr uklidňujících mastí a krémů, jenže i to, co je volně dostupné, bychom neměli dopřávat svému tělu bez konzultace s odborníkem. Zvláště na ni nesmíme zapomínat během těhotenství a také v situaci, kdy už musíme brát nějaké jiné léky. Dokud máme vyrážku, měli bychom si odpustit hlubší výstřih a snažíme se kůži spíše chránit před dotykem slunečních paprsků.  V žádném případě se nesnažíme kožní problémy maskovat nějakou kosmetikou, tím bychom situaci jen zhoršili.