Znečištěné ovzduší a všudypřítomný prach mají velmi neblahý vliv na naši pleť. Nejvíce je postižená kůže na obličeji, které musíme věnovat zvýšenou pozornost. Jak je asi každému jasné, nejšetrnější jsou ve většině případů různé přírodní metody. Jednou z nich je i ovesný peeling, který navíc kůži uklidňuje a pomáhá bojovat s různými záněty.
Budeme potřebovat ovesné vločky, které můžeme umlít nebo používat v celku. Účinkují podobně, je to spíše záležitost osobních preferencí, i když většina lidí raději je mele, protože peeling je kompaktnější a trochu jednodušeji se s ním pracuje. Na druhou stranu mlýnek či mixer nemusí být vždy po ruce, takže je dobré se naučit používat obě verze, abychom si kvalitní péči o obličej mohli dopřát i o dovolených, kdy naše kuchyň není po ruce. V receptech nebude uvedeno nic o mletí, postup je stejný u obou verzí, takže si každý může vybrat.
Základní peeling – půl skleničky ovesných vloček zalijeme teplou vodou tak, aby nám vznikla hmota, která konzistencí připomíná trochu řidší těsto. Můžeme přimíchat malou lžičku dobrého medu, aby směs získala ještě hydratační vlastnosti. Vše pak jemnými krouživými pohyby vmasírujeme do kůže na obličeji, který nakonec opláchneme vlažnou vodou.
Peeling pro citlivou pleť – tři lžíce ovesných vloček zalijeme trochou vody a necháme nabobtnat. Pak vmícháme lžičku medu, lžičku olivového oleje a případně trošku citronové šťávy (s tou je efekt ještě výraznější, ale bylo by dobré nejdřív zjistit, jestli nejsme na ni alergičtí – stačí potřít šťávou jemnou kůži a chvíli pozorujeme reakci). Směsí promasírujeme obličej a necháme ji ještě deset minut účinkovat. Omyjeme vlažnou vodnou.
Peeling pro mastnou pleť – vezmeme si také tři lžíce vloček, ale ty tentokrát zalijeme trochou plnotučného mléka. Po mírném nabobtnání přidáme lžičku lněného, jojobového, konopného nebo sezamového oleje a lžičku citronové šťávy (u tohoto typu pleti je opravdu doporučená), případně přimícháme lžičku medu, ale ta není nutná, jen vylepší hydratační vlastnosti směsi. Peelingem masírujeme kůži na obličeji přibližně třicet vteřin, pak ho také necháme působit deset minut a nakonec omyjeme.