Černé tečky na nose

Příčin, proč vznikají černé tečky na nose a obličeji, je docela velké množství. Všechny se nám pravděpodobně nepodaří odstranit, a proto je dobré znát způsoby, jak co nejefektivnějším způsobem řešit následky. Přeci jen nikdo asi nechce chodit po světě puntíkatý jako asijská beruška.

Pokud nás černé tečky pronásledují pravidelně, stojí za to trochu investovat do přírodních přípravků, které nám pomohou s důkladnější očistou pleti. Velmi vhodná jsou různá mýdla s obsahem aktivního uhlí, která redukují tvorbu kožního mazu a stahují póry. V malém množství a jednou za čas může pomoci očišťování nosu kyselinou salicylovou s tea tree.

Očista je jedna věc, druhou je přímý zásah. Tady můžeme sáhnout čerpat z moudrosti našich prababiček. Ty pozorováním zjistily, že s péčí o pleť pomáhá obyčejná petrželová nať. Stačí ji zalít horkou vodou a nechat chvíli louhovat. Používáme jako pleťovou vodu, která nám nejdřív póry otevře a pak je očistí. Můžeme si také připravit tradiční domácí náplasti na černé tečky. V mléku (někdo používá i vodu, směs je pak zápachově neutrálnější, ale trochu méně účinná) rozmícháme želatinu  v poměru jedna ku jedné a velmi krátce ohřejeme, aby se nám vše ideálně spojilo, ale nesrazilo. Teplou želatinou (nesmí vysychat, ale také nesmí nám spálit nos) potřeme problematická místa na předem očištěném a suchém nose a necháme zatuhnout. Mělo by to trvat maximálně dvacet minut. Během čekání nos nekrčíme.

Dalším pomocníkem může být libovolný peeling, ale neměli bychom s ním přehánět. Každodenní drhnutí kůži podráždí a místo hezké pleti a hladkého nosu můžeme čekat opak.  Každý má svůj vlastní limit, ale rozhodně by to nemělo být častěji než dvakrát týdně. Nejlepší je se poradit s dermatologem a samozřejmě pokud si kupujeme nějaké přípravky, tak dodržovat návod. Dvakrát až třikrát do měsíce si také můžeme otevřít póry pomocí přibližně desetiminutového napařování (stačí obyčejná horká voda, ale můžeme její účinky zesílit pár kapkami tea tree, troškou šalvěje, heřmánkem nebo levandulí). Před „párou“ nesmíme zapomenout na velmi pečlivou očistu obličeje od zbytků make upu a po ní je užitečné místo, kde byly černé tečky, ještě ošetřit nějakou antibakteriální pleťovou vodou.

4 komentáře u „Černé tečky na nose“

  1. ahojte taky mě pořád trápí cerne tecky na nose a v okolí… a celkově se snažím najít nějakou dobrou pleťovou masku, která čistí do hloubky a ne jenom okrajově… tak bych se ráda zeptala jestli může z vás nějaká tady dobrou masku doporučit…

    • Stačí když vyzkoušíte postupy z článku, právě na černé tečky fungují dokonale a to v naprosté většině případů. Což u pleťových masek nebývá, protože jedna se hodí pro jednoho a na druhého nezabere.

  2. je to tak jak říká admin… každýmu sedne nějaká jiná maska… někomus tačí maska od nivei, někomu z HM, někomu klasická z DM, někomu vyhojue bemaska, někomu zase z mrtvého moře… je to prostě různé… buď zkoušej a nebo zkus ještě lékarnu 😉

  3. děkuji že jste se zapojili do diskuze… no já mám ozkoušené hodně z drogérek i hm a takových obchodů… z těch dražších nemám vyzkoušenou žádnou… protože nevím jestli se mi vyplatí takovou masku koupit, když mi nebude dělat dobře 😉

Komentáře nejsou povoleny.