Rozšířené póry

Rozšířené póry trápí nejčastěji ženy se smíšenou a mastnou pletí. Je to genetický problém a neexistuje metoda, jak se jich zbavit natrvalo. To ale neznamená, že s nimi nemůžeme dělat vůbec nic. Existuje mnoho různých čistících a stahujících přípravků, pomoci může i peeling nebo pleťové masky. A samozřejmě nejsme odkázáni pouze na obchody s kosmetikou, vše potřebné si lze připravit i v domácích podmínkách.

Peelingy
– promícháme ovesné vločky s teplým mlékem a trochou medu, a směs jemně vmasírujeme do kůže
– smícháme lžičku cukru, medu, citronové šťávy a olivového oleje a touto směsí jemně masírujeme obličej.
– na dokonale čistý (tudíž pokud možno nový a nebo přinejmenším vyvařený) měkký zubní kartáček naneseme trošku antibakteriálního mýdla a jemně masírujeme kůži s rozšířenými póry. Tato metoda v některých případech účinkuje i proti akné.

Pleťové masky na rozšířené póry
– na obličej naneseme rozmačkanou čerstvou broskev a necháme pět až deset minut účinkovat. Pleť se očistí, vyhladí a stáhne.
– lze také rozmačkat dužinu z meruňky a rajčete a kašičku nanést na obličej. Necháváme účinkovat přibližně pět minut.
– nastrouháme okurku, vymačkáme z ní šťávu, promícháme s trochou jogurtu a naneseme na obličej. Maska stahuje rozšířené póry.
– tři tabletky aspirinu rozmačkáme na prášek, promícháme s bílým jogurtem a kašičku naneseme na přibližně dvacet minut. Směs má antibakteriální účinky, vyhlazuje a stahuje póry. Pozor, není vhodná pro lidi alergické či příliš citlivé na acylpyrin.
– do vody namočíme mandle na pět hodin a pak je rozmačkáme. Kašičku promícháme s několika lžičkami čerstvě vymačkané citronové šťávy. Na obličeji necháme účinkovat kolem pěti minut.

Stahující pleťové vody
– čtyři lžíce citronové šťávy rozmícháme v dvou deci převařené nebo destilované vody a použijeme na očištění pleti. Stahuje rozšířené póry a zesvětluje.
– připravíme si šalvějový nálev, který po vychladnutí využijeme jako pleťovou vodu. Má stahující, antibakteriální a protizánětlivé účinky.
– smícháme lžíci jablečného octa se sklenicí převařené vody a směsí očistíme obličej. Metoda je velmi vhodná pro mastnou pleť.

A ještě několik malých triků na konec. Stáhnout rozšířené póry může i jemná masáž kostkou ledu, jen pozor na omrzliny a je to velmi krátkodobé řešení. Tradičním babským přípravkem byly obklady z černého čaje – nesmí být samozřejmě aromatizovaný (čili ani Earl Grey) ani nějak smíchaný s dalšími bylinkami. Nikdy si neleháme do postele s pudrem na tváři. Napařování obličeje póry rozšiřuje, stejně tak jako příliš velké množství slunečního záření.