Citron na pleť, vlasy i nehty

Citron většina lidí používá jen tak do čaje či na vytváření různých osvěžujících nápojů (které jsou výborné zvláště v létě). Máme ho také spojený jako skvělý zdroj vitamínu C, protože jeho kyselost se nám s tímto vitamínem spojuje. Ale to, že citron může být i dobrým kosmetickým prostředkem zdokonalujícím naši krásu, ví už výrazně méně lidí.

S pomocí citronu je možno pro krásu udělat opravdu mnoho. Je vhodný pro mastnější pleť (i když samozřejmě nejenom) a stahuje póry. Dokáže posílit vlasy, přidat jim lesk a zvýšit jejich ohebnost. Pomáhá odstranit či zesvětlit různé skvrny a také vyhladí naše nehty. Našemu vzhledu toto ovoce prospívá jak při použití vnějším, tak i vnitřním.

Velmi jednoduchým způsobem, jak nejen posílit svůj organismus, ale také osvěžit pokožku, zredukovat akné a celkově odstranit z těla mnoho škodlivých látek, je pití citronového „nápoje krásy.“ Tento magický lektvar je velmi jednoduchý. Stačí prostě každé ráno sklenici převařené nebo pramenité vody promíchat se šťávou z poloviny citronu a voila, zdroj zdraví a krásy je hotov. Důležité je pít tento nápoj přibližně tři týdny bez přestávky na lačno, jako první nápoj dne. Nesmí se doslazovat a to ani medem.

Suché i mastné vlasy můžeme díky citronové kůře obohatit o ještě větší lesk, než mají normálně. Dokáže také omezit mazotok. Pro suché vlasy promícháme citronovou šťávu a žloutek, naneseme na hlavu, rozetřeme a necháme deset minut působit. Po uplynutí této doby vlasy opláchneme vlažnou vodou. Na mastné pro změnu použijeme citronovou šťávu přímo, kterou vetřeme do pokožky na hlavě. V tomto případě je doba působení dvacet minut, po níž vlasy omyjeme šampónem.

Na mastnou pleť nám také stačí čistá citronová šťáva. Každé ráno a také večer si ošetříme obličej vatičkou namočenou ve šťávě z tohoto ovoce. Opláchneme ji až po dvaceti minutách působení. Citronovou šťávu smíchanou s trochou olivového oleje můžeme použít na vrásky kolem očí. Můžeme si také vyrobit přímo nějaké pleťové masky, které navlhčí pokožku, působí proti vráskám a vysušují. Očišťující maska se udělá tak, že ušleháme bílek do pěny a poté vmícháme lžičku citronové šťávy, směs naneseme na pokožku,  necháme dvacet minut působit a poté opláchneme teplou vodou. Stahující pleťová maska, která navíc vyčistí naší pokožku se udělá z druhé části vajíčka, která nám po využití bílku zbyla neboli ze žloutku. Šťávu z poloviny citronu smícháme se dvěma žloutky (u malého citronku stačí jen jeden) a odložíme na tři hodiny. Poté přidáme pár kapek šťávy, rozmícháme a použijeme na obličej a na krk. Oplachujeme stejně jako pleťovou masku z bílku, místo teplé vody ale použijeme vlažnou.

Citron se dá využít nejen jako pleťová maska na obličej. Užitečný může být i pro ty, které trápí různé skvrny na rukou, protože má zesvětlující vlastnosti. V tomto případě stačí prostě každý den potírat ruce citronovou šťávu a při pravidelném užívání se efekt brzy dostaví. V citronech se můžeme i koupat. Do horké vany přilijeme šťávu z několika větších citronů a nebo tam vhodíme stejné množství nakrájené na plátky. Takovéto aromatické koupání nás nejen osvěží, ale působí na celé tělo podobně jako antibakteriální mýdlo. Docenit by to měli všichni, kdo mají problémy s akné. No a na konec malý tip pro nehty. Ty vyhladíme a také je posílíme díky citronové dužině. Vydloubeme ji dostatečné množství a položíme ji na nehty. Necháme působit přibližně čtvrt hodiny .

1 komentář u „Citron na pleť, vlasy i nehty“

  1. Skvělý,super,jednoduchý 🙂 zítra začínám,se vším 🙂 moc děkujii 🙂

Komentáře nejsou povoleny.