Co s obličejem po neprospané noci

Stát se to může každému. Z nějakého důvodu jsme v noci nezamhouřili oko ani na minutu a nebo jsme spali jen doslovně patnáct minut a ráno vypadáme i cítíme se jako něco, co pes přitáhl ze smetiště, ocucal a pohodil. S formou pomůže studená sprcha, zdravá snídaně, káva a vyčištění zubů, ale co dělat se vzhledem, zvláště pokud nás ještě dopoledne čeká nějaká velmi důležitá schůzka, na které musíme vypadat reprezentativně.

Začít bychom měli u vlasů. Jestli máme tak hodinku na ně k dispozici, tak vždy je nejlepší je umýt, vysušit a učesat. Jenže někdy se času na tuto docela dlouhou operaci nedostává a naše kadeře jsou různě poslepované či například nasáklé tabákovým kouřem. V takové situaci pomůže líh a odličovací vatičky. Nasákneme je, pečlivě projdeme celou hlavu pramen po prameni a po pěti minutách vlasy rozčešeme a učešeme. Budou vypadat jak umyté. Večer, když už budeme mít více času jim samozřejmě musíme věnovat trochu více péče.

Po vlasech by měly přijít na řadu oči. Dá se je osvěžit několika různými způsoby. Můžeme si vzít odličovací vatičky, nasáknout je studeným plnotučným mlékem a přiložit jako obklad na oči, kde je necháme účinkovat čtvrt hodiny. A nebo si vezmeme dvě lžíce, dáme je na mrazák a necháme tam čtvrt hodiny vychladit. Pak s jejich pomocí jemně promasírujeme zavřená víčka shora dolů a z jedné strany na druhou. Také lze na ně přikládat čerstvě ukrojené plátky okurek a někdo nedá dopustit na kosmetické vatičky nasáknuté černým nebo zeleným čajem. Užitečné je mít na takové situace po ruce tzv. umělé slzy.

No a také je nutno se věnovat přímo pleti, která po neprospané noci má většinou dost nezdravou našedlou barvu. Potřebujeme jen tři lžíce ovesných vloček a šest lžic teplé vody. Všechno promícháme a vzniklou kašičkou jemně krouživými pohyby kůži na obličeji promasírujeme. Nyní už jen stačí tvář opláchnout a vetřít do ní oblíbený hydratační krém. Rychlé efekty může přinést i jemná masáž ledovými kostkami, kůže díky ní získá přirozenou pevnost, póry se uzavřou a pleť dostane zdravější barvu díky lepší cirkulaci krve.