Jak se zbavit tetování z henny

S příchodem teplejších měsíců, během kterých převážně nosíme i výrazně kratší oblečení, se znovu objevuje móda na tetování z henny. Jenže někdy to, co nám připadalo o víkendu či dovolené jako skvělý nápad, se například v práci nebo u rodinných příslušníků nemusí setkat s příliš velkým pochopením. Henna sice s postupem času zmizí sama, ale trvá to přibližně tři týdny, což je někdy příliš pozdě. Navíc s přibývajícími dny bledne a nevypadá už tak dobře. Proto je dobré znát způsoby, kterým celý proces mizení henny z kůže můžeme urychlit.

1. lihem nasákneme kosmetickou tampón a přiložíme na místo, kde je tetování z henny, necháme několik minut účinkovat. Pak místo intenzivně stejným tampónem chvíli potíráme a omyjeme. Vysušenou kůži bychom pak ještě měli ošetřit.

2. z čerstvě vymačkané citronové šťávy a jedlé sody si vyrobíme kašičku, kterou rozetřeme na tetování. Necháme účinkovat přibližně patnáct minut a po uplynutí této doby místo pořádně vydrbeme pemzou nebo kartáčkem.

3. mizení henny urychlí také pravidelný peeling. Všechny v takové situaci účinkují podobně, takže si vybereme ten, který nám nejvíce vyhovuje nebo na který jsme zvyklí.

4. pomoci může odličovací olej, po kterém si pak ještě pořádně mýdlem umyjeme ruce. Někdy se doporučuje mýdlo nahradit přípravky na mytí nádobí, jenže to sice může být mírně účinnější, ale rozhodně je to vůči pokožce velmi nešetrné.

5. drbání rukou pemzou pomáhá při odstraňování henny také. Nejlepší je místo pořádně umýt mýdlem, pak ho potřít nějakým krémem a trpělivě drbat, dokud nám to není nepříjemné.

Ve všech případech nesmíme zapomínat na to, že úspěch nezávisí jen na metodě, ale i na času. Bohužel z minuty na minutu se henny nezbavíme, výše popsané způsoby vše jen velmi výrazně urychlují. Musíme je opakovat, můžeme je i různě kombinovat (například nejdřív klasické drhnutí pemzou, pak poté co se kůže uklidní líh, po ošetření odličovací olej, pak kašičku z jedlé sody, znovu ošetříme místo a nakonec si ještě dopřejeme peeling).