Co na opuchlé oči

Opuchlé oči nám rozhodně na kráse nepřidávají. Občas je způsobí nevyspání nebo dlouhodobý stres a únava, jindy jsou známkou toho, že se nám v organismu zadržuje příliš mnoho vody. Ať už je příčina jakákoliv, existují domácí způsoby, které opuchlinu zmenší a našim očím uleví.

1. nejčastěji se používá černý, zelený a bylinkový (heřmánek, lípa nebo chrpa) čaj. Tradičně se přikládaly chladné vylouhované čajové pytlíky, ale dnes se od tohoto postupu mírně ustupuje, protože může vyvolat bolestivé záněty spojivek. Lepší je si připravit vybraný čajík, vychladit ho, namočit do něj kosmetické vatičky, ty pak přiložit na oči a na čtvrt hodiny se položit. Kůra je nejúčinnější po ránu, samozřejmě před nanesením make-upu.

2. na opuchlé oči, zvláště pokud je vyvolala únava, mohou pomoci i kostky ledu. Jen je před přiložením musíme do něčeho zabalit, aby nám nezpůsobily omrzliny. Necháváme je účinkovat přibližně pět minut. Pokud nemáme po ruce led, můžeme si v lednici vychladit polévkovou lžíci a tu pak přiložit na oči.

3. tradičním a oblíbeným pomocníkem v boji s opuchlinami je okurka. Vyživuje kůži v okolí očí, a pokud si přiložíme vychlazené plátky na otok, velmi rychle splaskne. Také ji můžeme nastrouhat, vymačkat z ní šťávu, namočit do ní vatičky a ty pak přikládat na oči. Podobný efekt jako okurkové plátky má i vychlazené avokádo.

4. někdy pomůže, když si jen pořádně omyjeme tvář a hlavně okolí očí chladnější vodou. Tím povzbudíme krevní oběh a opuchlina by se měla sama od sebe výrazně zmenšit (vstřebat). Podpořit to můžeme ještě jemnou masáží – bříšky prstů masírujeme okolí očí po dobu přibližně jedné minuty.

5. v lékárnách se prodávají různé uvolňující gely na opuchlé oči. Velmi často obsahují přírodní látky, například výtažky z jitrocele nebo světlíku. Což i jasně naznačuje, co si můžeme sami připravit doma – různé obklady z těchto bylin. Postupujeme stejně jako u čajů, čili připravíme si nálev, po vychladnutí do něj namočíme kosmetické vatičky a ty přiložíme na bolavé oči.

1 komentář u „Co na opuchlé oči“

  1. nejvíce se mi osvědčil bramborový škrob, ten do sebe natahuje vodu a s otokem je hned konec 🙂

Komentáře nejsou povoleny.