Narovnání vlasů želatinou

Většina kučeravých lidí, kteří nejsou spokojeni s účesem, své vlasy vyhlazuje žehličkou. V případě hodně kudrnaté kštice je to vlastně jediná metoda, kterou dosáhneme téměř dokonalé narovnání. Ale dnes asi každý ví, že tento způsob není úplně ideální, protože nám přeci jen poškozuje vlasy. Alternativou může být použití obyčejné želatiny, která také dokáže pačesy narovnat a navíc zvýší jejich objem.

Budeme potřebovat potravinářskou želatinu, kvalitní kondicionér s olejíčkem (a nebo nějaký dobrý olej na vlasy) a potravinovou fólii či větší mikrotenový sáček. Jednu vrchovatou lžíci želatiny dokonale rozmícháme přibližně ve čtyřech lžících horké vody, abychom neměli vůbec žádné hrudky. Umyjeme si pořádně vlasy a mezitím by nám měla želatina vychladnout tak, že začíná připomínat sprchový gel. Pak k ní přimícháme lžíci kondicionéru nebo oleje. Do tekutiny namáčíme prsty a pečlivě ji nanášíme, pruh po pruhu, na vlasy (opatrně při kůži, neměli bychom ji příliš namastit). Když ošetříme celou hlavu, zabalíme ji do potravinové fólie nebo většího mikrotenového sáčku, potom ještě do ručníku a necháme účinkovat přibližně padesát minut (pro dosažení efektu je potřebné teplo). Po uplynutí této doby vlasy opláchneme.

Vlasy ošetřujeme želatinou po každém třetím až čtvrtém mytí hlavy. Neměli bychom to dělat častěji, jinak si hlavu příliš vysušíme. Efekt je okamžitý, kromě narovnání si také určitě všimneme, že zvýšily svůj objem, lesk, měkkost a také se budou lépe rozčesávat. Vyhlazení bude kvalitnější až přibližně po měsíci pravidelného ošetřování, ale jak už bylo uvedeno v úvodu, lidé s příliš kudrnatou kšticí své vlasy dobře vyhladí pouze žehličkou. Výsledek samozřejmě není trvalý, ovlivňuje ho i „síla“ šamponu, který používáme, čím jemnější, tím déle nám vydrží vlasy rovné a nadýchané. Jednou za čas dopřejme našim vlasům hydratační a regenerační kůru, aby se nám příliš nepřesušily. Velkou význam při „želatinování“ má i kvalita kondicionéru. Pokud se nám první výsledek nepovedl, nemusíme hned zoufat a balíček želatiny vyhazovat do koše. Prostě jen příště použijeme jiný přípravek a dříve nebo později se nám to podaří.