Dá se Vegeta nahradit bylinkami

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel a poslední změna proběhla před 1 rokem a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • Jana
  Host

  Dobrý den,
  celý život jsem používala na dochucování jídel (hlavně polévek) Vegetu, z různých, převážně zdravotních důvodů, bych ji ale nahradila něčím úplně přírodním. Má někdo zkušenosti s podobným problémem a našel koření a bylinky, které dají jídlu stejnou chuť a přitom jsou zdravé?
  Děkuji za odpověď
  Jana

  admin
  Správce

  Vegeta nebo jí podobné výrobky to je převážně glutamát, sůl, sušená kořenová zelenina, možná trochu cukru a nějaké aroma či zesilovače.
  Takže pokud chcete domácí kořenící směs, musíte udělat totéž (s tím, že asi raději bez chemie).
  Zeleninu (karotka, petržel, cibule, celer, česnek případně pórek) musíte nakrájet na tenké plátky a usušit v troubě (ne na sto stupňů to byste je spálila) nebo v sušičce či na topení. Usušte si i trochu libečku. Všechno pak promícháte a spolu se solí na jemno umelete. Tím máte vlastně základní vegetu hotovou a můžete pak výslednou chuť doladit různým kořením – pro barvu se přidává troška kurkumy.

  PLANETA
  Host

  VÝROBU NA DOMÁCÍ VEGETU NAJDEŠ ZDE video-recepty.com/domaci-vegeta-bez-glutamanu

  admin
  Správce

  Není to špatné. V tom videoreceptu je docela hezky vidět jeden z postupů. Samozřejmě jak už je uvedeno dříve, tohle je recept na různé variace a není jeden jediný správný a nejdokonalejší postup.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: Dá se Vegeta nahradit bylinkami
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">