Dají se jíst žaludy?

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 11 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • Sam
  Host

  Ne že bych plánoval změnit svůj jídelníček 🙂 Ale říkal jsem si jestli žaludy, kterými se krmí například veverky a prasata, která jsou prý nám velmi blízká, nemůžou být vlastně něco jako ořechy. A jestli jsou jedlé, tak proč se je nejí?

  admin
  Správce

  Jíst se dá všechno, jen někdy to nemá ty nejlepší následky 🙂
  Ale teď vážněji.
  Když byla neúroda, tak lidé jedli cokoliv. I žaludy, které se přidávaly do mouky, aby ji bylo více. A protože byly hodně hořké, tak z pražených se dělala falešná káva.
  Jejich hořkost je největší chuťový problém. Je možné ji částečně vyvařit (var nakrájených a oloupaných cca 3 hodiny), ještě lepší je nakrájené několik hodin namáčet ve vodě, kterou budeme co půl hodiny vyměňovat a pak ještě povaříme. Tím druhým postupem poté můžeme ještě vytvořit mouku a to tak, že žaludy, vysušíme, případně upražíme a umeleme. Žaludovou mouku by se ale mělo smíchat s moukou obyčejnou.
  Takže jedlé nějakým způsobem jsou, jenže nadměrné množství „lahůdky“ stejně vyvolá zácpy a bolesti břicha. Rozhodně by se jich nemělo sníst víc jak 10-20, dětem bych je rozhodně nedával.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Dají se jíst žaludy?
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">