hnisající tříska

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 11 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • Saša Med
  Host

  Poraďte mi, co mám dělat, když si můj malý syn zadřel hluboko do ruky třísku a ona teď hnisá. DĚKUJI

  admin
  Správce

  Pokud třísku nemůžete vůbec vytáhnout, vyzkoušejte přelepit místo náplastí potřenou medem a pak ji ztáhnout. Na tahání se také samozřejmě používají různé tenké – kosmetické či laboratorní pinzety. A další babský tip je přiložit na místo kousek cibule, zalepit a nechat do rána. No a poslední trik je přikládat na místo neustále teplou kašičku udělanou z vody a rozdrcených otrub. Jinak pokud vám nejde vytáhnout, tak lepší je jít i s takovouto banalitou k doktorovi než to nechat hnisat. Komplikace za to nestojí a kdo ví co vše s třískou dostáváme do těla – velký pozor by si měli dát všichni, kdo neví, jak na tom byli s očkováním.

  Zanícenou ránu by doktor měl prohlédnout také, ale pokud se ho bojíme jako čert kříže, tak je dobré místo po třísce zbavit hnisu a vydesinfikovat. Tradičně se hnisající rány čistilo jitrocelem – někdy se přikládaly celé listy, jindy se je v zábalu nadrtilo.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: hnisající tříska
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">