Mluvení ze spánku

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Bája a poslední změna proběhla před 10 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • Aaaaaa
  Host

  Máme v rodině problém s mluvením ze spánku. Dá se to nějak řešit. Nebo možná přesněji má se to vůbec nějak řešit? Hádáme se se ženou a chození za doktorem ani jednomu z nás nevyhovuje ( máme ho za ponižující).

  admin
  Správce

  Obecně je to spíše neškodné, některé odhady říkají, že se tento problém v nějaké míře může týkat přibližně poloviny populace. Jen v některých situacích jde o cosi závažného, příčiny jsou v takovém případě léky, horečka, psychické problémy nebo psychická nemoc. No a samozřejmě mnoho může udělat i stres. Pokud víte, že žijete ve stresové situaci, zkuste se před spaním co nejvíce uvolnit, nemyslet na nic špatného, případně si udělat nějakou hezkou večerní procházku spolu s manželem.

  Starosti bych si na vašem místě asi dělal jen v případě, že by se u toho objevila náměsíčnost či nějaké zvláštní psychické stavy, jako deprese či panika. I když na druhou stranu, lékař vás opravdu nekousne 🙂 A může zjistit věci, které internet prostě nikdy neprozradí.

  Cosmopolitan
  Host

  Chození za doktorem zas by nemělo byt v ničem ponižující. Šak to neni zásah pro psychiatru. Je to obykla parasomnie, jsou na to odborníci, ževraj stačí leky na spánek nebo antidepresanty. Na druhé stráne jsem četl, že líde v spánku mluvili taky cizimi jazyky, které bežně ani nepouživali. To mi už ale případa trocha na urban legend 😉

  Bája
  Host

  Od té doby, co beru antidepresíva, ze spaní mluvím.
  Prý je mi všechno rozumět, mluvím jako bych byla vzhůru,
  pořád něco prožívám, něco s někým řeším.
  Na dnešek mi bylo sděleno, že jsem mluvila a mluvila.
  Je to i unavující pro onoho druhého :-).
  Cítila jsem se velmi unaveně, po probuzení.
  Nikdy jsem to nedělala, nechápu to.
  Jsem po polytraumatu.
  Nevím, zda to má nějaké souvislosti.
  Dříve, když jsem byla v zaměstnání,
  mluvila jsem s lidmi.
  Nyní jsem doma sama, cítím se nevypovídaná.
  Manžel je uzavřený introvert,
  nemá potřebu mluvit,
  v tomto si nerozumíme.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: Mluvení ze spánku
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">