Pomáhá zázvor při léčení chřipky

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 11 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • Janek Pope
  Host

  Slyšel jsem, že zázvor má léčivé účinky, ale prý jsou větší, když pijeme odvar z vařeného zázvoru, který se ale nemá ani sladit ani do něj dávat citron. Můžete napsat, kolik zázvoru a kolik vody a proč to neochucovat?

  admin
  Správce

  Sice léčená chřipka trvá jen týden a neléčená až sedm dní, ale … 🙂 Zázvor určitě pomůže a to jak jako prevence, kdy cítíme nástup nemoci, tak i při zmirňování následků.

  Co se týče vaření, nebál bych se vůbec slazení (medem) a citronu. Má to své háčky. Když se chcete rozehřát, tak pijte jen zázvor bez medu a citronu, protože ty dvě věci v horkých nápojích nepůsobí – ale léčí vás horko, povzbuzující tvorbu bílých krvinek. Když chcete léčivý lektvar co působí i na chřipku, tak přidejte i med a citron, ale až poté, co nápoj vám vychladne. A poměry jsou hodně podle chuti, já si dělám přibližně pět tenkých plátků na skleničku, ale někdo to má raději slabší.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Pomáhá zázvor při léčení chřipky
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">