Svědí dásně

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel a poslední změna proběhla před 2 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • Ywes
  Host

  Už dva dny mně v okolí horní dvojky strašně svědí dásně. Není to bolest, jen strašně dráždivý pocit svědění, který skoro nejde zastavit. Jediné co to trochu zastavuje je čištění zubů, ale přeci to nemůžu dělat celý den.

  admin
  Správce

  Tady příčin může být více a nejrozumnější bude určitě návštěva zubaře. Asi nejpravděpodobnější je nějaký zánět dásní. Tam je nejdříve nutno zvládnout perfektně techniku čištění zubů. S tím může pomoci dentální hygienistka a nebo dobrý zubař. Obecně krouživé pohyby a poté stírání od dásní pryč. Kromě toho by měl člověk dbát o mezizubní prostory (speciální kartáček a nit). No a nakonec pravidelné návštěvy u zubaře, který stáhne případné zbytky kamene – tak dvakrát do roka. Držím palce, aby to nebyla rozjíždějící se paradentóza.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Svědí dásně
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">