Jak odstranit bradavice domácími způsoby

bradavice na nozeBradavice jsou menší vřídky (či odborněji nádorky nebo novotvary) vyvolané virovou infekcí. Nejčastěji nás trápí na rukou a nohou, ale mohou se objevit i na jiných místech. Toto onemocnění provází lidstvo již tisíce let a tak není divu, že existuje velké množství různých ověřených domácích návodů, jak je pokud možno bezbolestně odstranit.

Asi nejznámější recept jak relativně rychle zlikvidovat bradavice využívá vlaštovičník, o něm už jsme psali dříve v tomto článku. Nevýhodou vlaštovičníkové metody je sezónnost, přeci jen čerstvou rostlinku nemůžeme sehnat po celý rok. A bradavice se vegetačním cyklem odmítají řídit. Další zde již probranou babskou radou je aplikace banánové slupky (článek zde). Ale domácích způsobů léčby bolestivých vřídků je mnohem více.

1. česnek se v českých zemích používá téměř na všechno a tak není divu, že moudří soudruzi objevili, že funguje i proti bradavicím. Stačí přikládat na postižené místo malý kousek stroužku (řezem na vřídek) a přelepit ho náplastí. Obklad měníme třikrát denně, léčba by měla zabrat přibližně během deseti dnů.

2. pampeliška lékařská je na jaře téměř všude a v tomto ročním období s její pomocí můžeme odstranit i bradavice. Stačí je několikrát denně potírat  „mlékem,“ které vyteče, když rozlomíme list nebo stvol s kvítkem. Léčba by měla trvat necelé dva týdny.

3. celoročně můžeme využít také citrony a ocet. Ovoce rozkrájíme na malé kousky (přibližně stejně velké, jako bradavice) a zalijeme je octem. Sklenici přikryjeme a odložíme na noc. Druhý den ráno vybereme kousíčky citronu, přiložíme je na nemocná místa a přelepíme náplastí. Obklad měníme několikrát denně. Nejlepších efektů dosáhneme tak,  že před aplikací namočíme postižené končetiny na chvíli do mýdlové vody a pak krátce opláchneme (bradavice bude měkčí a působení citronu s octem silnější). Léčba trvá minimálně půl druhého týdne.

4. můžeme si také zakoupit univerzální tea tree olejíček, který je účinný na velké množství různých kožních problémů. Aplikace je velice snadná, bradavici stačí prostě několikrát denně potřít. Výsledky by se měly dostavit přibližně během dvou týdnů.

5. a poslední tip využívá obyčejnou mořskou sůl. Stačí si v litru horké vody rozmíchat přibližně dvacet gramů soli a pak v ní ruce a nebo nohy namáčet přibližně půl hodiny. Léčbu opakujeme denně dokud se nám nepodaří bradavice odstranit.

1 komentář u „Jak odstranit bradavice domácími způsoby“

  1. Vyzkoušela jsem recept starý několik let,večer po koupeli namazat medem a zavázat,ráno před umytím nechat olízat osem a nechat působit 10 min.,teprve pak umýt,38 bradavic se ztratilo během 7 dnů

Komentáře nejsou povoleny.