Jak se zbavit podbradku

Dvě brady znamenají dvojitý problém. O jednu se ještě nějakým způsobem můžeme postarat a průběžně ji krášlit, ale ta druhá bude hyzdit náš obličej, i když s ní uděláme cokoliv. Samozřejmě mnohem lepší je vůbec nedopustit, aby se nám podbradek objevil, ale když už ho máme, není důvod se vzdávat bez boje. Existuje spousta různých a hlavně ozkoušených rad, díky kterým náš problém s druhou bradou buď úplně zmizí a nebo alespoň bude téměř neviditelný.

Hlavu vzhůru

Jedna z nejčastějších příčin, proč lidem vzniká podbradek, je na jednu stranu velmi banální a souběžně dost složitě řešitelná. Jde o špatný postoj těla. Pokud jsme navyklí chodit v různě skrčené či pokřivené poloze, máme prostě smůlu. Hlava opadající na bradu dříve nebo později podbradek začne tvořit. Pokud to nechceme riskovat, je nutné chodit vzpřímeně a s lopatkami při sobě. Také bychom se měli vyhnout spaní na krásně naducaném polštáři. Ten naší hlavu tlačí do pozice, ve které postupem času přirozeně vzniká druhá brada.

Trocha studené vody

Jemná kůže, kterou pod bradou máme, je velmi citlivá na sucho a přílišné vysušení. Samozřejmě používání různých hydratačních krémů nebo přírodních obkladů zvlhčujících pokožku nikdy neuškodí. Ale velkou práci může vykonat i úplně obyčejná studená voda, která každému teče z kohoutku (nebo ji má ve studni či nejbližším potoce – pokud tedy žije opravdu extrémně přírodně). Pravidelná deseti až dvaceti vteřinová ledová sprcha namířená na kůži pod bradou dokáže divy. Účinkuje to jako prevence, ale je skvělá i v situaci, když už s podbradkem bojujeme. Měli bychom si také dávat pozor na nadměrné opalování a nebo nedostatečnou péči o kůži po slunění. Často vysoušená pokožka je jednou z nejrychlejších cest ke vzniku podbradku.

Cviky na podbradek

Cviků, které zabrání vzniku podbradku a nebo ho pomohou zmenšit je mnoho. A jsou velmi snadné a můžeme je dělat v téměř každé situaci. Pomáhá i taková banalita, jako když hlasitě a výrazně vyjmenováváme za sebou samohlásky a, e, i, o, u. Také můžeme ve vzpřímené pozici vysunout bradu kupředu a vydržet tak dvě až čtyři minutky. S vysunutou bradou také můžeme čelistí průběžně hýbat zleva doprava a tak protahovat kůži na podbradku. A pokud máme problém stát dokonale narovnaně, můžeme si pomoci jednoduchým trikem. Stačí pravidelně doma chodit či sedět s knížkou na hlavě. A hlavně si pamatujme, v každé situaci… hlavu vzhůru.